Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Bağış adı altında para isteniyor’


Kamu-Sen Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol, okul kayıtlarında bağış adı altında toplanan paralarla ilgili açıklamada bulundu.

‘Kılıf hazır’

‘Okul kayıtları başladı başlayalı her kayda gidenden bağış adı altında para isteniyor’ diyen Başkan Rahim Varol, “Kılıf hazır, okul aile birliği elinize tutuşturacak hesap numarasını sizde gidip yatıracaksınız. Ortalık karışık. Açıkçası MEB, her yıl açıklama yapardı ‘kimseden bağış toplanmayacak’ diye. Bu yıl onu da duymadık. Hoş her yıl açıklama oldu da bağış alınmadı mı? Bir zamanlar iyi hatırlayın özellikle 17-25 Aralık öncesi FETÖ’cüysen yandaşlara da üye isen okul müdürü olmak kadar kolay bir şey yok. Şimdi bunlar sinsice o koltuklarda oturuyorlar. Adam gibi adam başarılı müdürleri görevden aldılar. Diyeceksiniz ki bağışla ne alaka eskiler zoru başarıyordu şimdikiler (bazıları hariç) bağış almayı başarıyor. Hem de kılıfı da bulmuşlar. Okul aile birliği adı altında bağış” diye konuştu.

Zorunluluk

Varol açıklamanın devamında, “Sistem seni okula atıyor. Öyle ya da böyle o okula kayıt yapmak zorunluluğu varken yine de bağış da bağış. Kim, ne tutturursa adı yok 100 liradan, 3 bin-5 bin liraya kadar yolu var. Veli biraz daha zorlasa, kendini çocuğunu neredeyse özel okula verecek. MEB bağış alınmayacak diyor. Kayıt yaptırmaya giden bütün velilerden bağış isteniyor. İşte bütün okulların hesaplarındaki, kasalarındaki para tutarlarını sonra sor hesabını bakalım bir daha bağış diye velileri soyabilecekler mi?” dedi.

Ceza kesilirdi

Başka bir durum daha olduğunu kaydeden Varol şunları kaydetti, “Daha önce okullarda kayıt dışı çalıştırılan hizmetliler vardı. Bunları da okul aile birliği çalıştırıyor denilirdi, ancak sorumlu olarak okul müdürlerine ceza kesilirdi. Tabi bunun faturasını yine okul kayıt dönemlerinde velilerden çıkarırlardı. Şimdi sorun bağış almanın hesabını bakalım birçoğu o koltuğa oturmak için hak edenin önüne geçer mi? Para oldu mu herkes okulda güle oynaya müdürlük yapar.”

 

25 Ağustos 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1198 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU