Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Onlar çalışmaya gelmedi!


Çocuk işçiliğinin önlenmesi projesi kapsamında Hendek’te, güneydoğudan ailesiyle birlikte gelen çocuklar için eğitim ve okullaşma çalışması yürütülüyor.

Tespit edilerek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü  (ILO) nün ortaklaşa yürüttüğü “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi” projesi, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Mustafa Asım İlkokulu’nda gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında Güneydoğu illerinden gelen tarım işçilerinin çocukları tespit edilerek, çocuk işçi olmalarının önlenmesi ve öğrencilerin okullaşmaları sağlanıyor.

 

Eğitimler veriliyor

Mustafa Asım İlkokulu’nda 1 Ağustos 2016 tarihi itibari ile başlayan projede; Kazimiye, Sümbüllü ve Karadere Mahallelerinde yapılan alan taraması sonucu belirlenen çocuklara çeşitli eğitimler veriliyor. Okullar açılana kadar devam edecek projede çocuk işçiliğinin önlenmesi amaçlanırken, çocukların eğitim öğretim süreci boyunca ulaşım kırtasiye ve yemek ihtiyaçları karşılanıyor.

 

Kahvaltıda buluşma

Proje kapsamında Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık 25 Ağustos Perşembe günü Mustafa Asım İlkokulunda çocuklarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Öcal Danyeri, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ersel Dede, okul müdürü ve öğretmenler de katıldı.

 

Kırtasiye malzemesi

Kahvaltı sırasında çocuklarla sohbet eden Kaymakam Akbıyık, bir sorunları olup olmadığını, projeden memnuniyetlerini her öğrenciye sordu. Kahvaltı sonrasında ise protokol üyeleri tarafından çocuklara kırtasiye malzemelerinin dağıtımı yapıldı.

27 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 927 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU