Günün Tarihi:30 Haziran 2022

‘Teröre teslim olmayacağız’


CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları, liderleri Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de yapılan saldırıyı kınadı.

Nefretle kınıyoruz

Taşkent, “Öncelikle Genel Başkanımıza yapılan terör saldırısında onu koruma görevinde bulunan ve göğsünü siper edip can vererek şehit olan er Fatih Çaybaşı'na  Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun .Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Biz bu üzüntüyü yaşarken bu sabah da Cizre'de yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimizin haberini aldık. Başımız sağ olsun. .Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hep söyledik, söylemeye de devam edeceğiz! Terör nereden gelirse gelsin terörü ve terörden beslenenleri nefretle kınıyoruz” dedi.

 

Ölümlere uyanmak

Başkan Taşkent, “Gördüğünüz gibi değişen sadece illerin isimleri. Her gün ölümlere uyanmak, ülkenin her yanında teröre can vermek, Ortadoğu’nun örnek ülkesinden ölüm kültürünün kan gölüne dönüşmek ve ülkenin ana muhalefet partisi liderine terör saldırısı yapmak artık kabul edilmeyecek bir noktada olduğumuzu gösteriyor” dedi.

 

Korkmayız, sinmeyiz

Başkan Taşkent, “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz, bu saldırı sadece ona değil, partimize, demokrasimize yapılan bir saldırıdır ve bizim daha çok kenetlenmemizi sağlayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan'ım hedef almak uzlaşı kültürünü, iyiliği, çağdaş Türkiye'yi, Cumhuriyet'i hedef almak demektir. Asla teröre teslim olmayacağız ve hiç bir saldırı bizi korkutamaz” diye konuştu.

Karşılarında bulacak

Açılamasını sürdüren Başkan Taşkent, “Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Genel Başkanımızın liderliğinde ülkemiz için, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin her yerinde varız ve olmaya devam edeceğiz. Güzel ülkemizi savaşın, kin ve nefretin, şiddetin, ölüm, gözyaşı ve acının hakim olduğu topraklar haline getirmek isteyen ve bu ortamın hazırlanmasında sorumluluğu bulunanlar, barış ve huzur dolu bir Türkiye için çalışan inançlı kişileri her zaman karşılarında bulacaklardır” dedi.

Karşı eleştiri

Taşkent, “Tehditler ne kadar büyük olursa olsun, CHP bu tehditlere fırsat vermeyecek ve tam demokrasi yolunda Atatürk’ün izinde mücadele edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, insan hakları ve demokrasi ihlallerine karşı eleştirileri ve duruşuyla Türkiye'nin demokrasi yolundan çıkmamasının en büyük teminatıdır. Ve bizim mücadelemizin kararlılığı gelecek güzel günlere olan inancımızdan gelir. Korkmayı, yılmayız, sinmeyiz” dedi.

İstanbul yürüyüşü

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda İstanbul Taksim’de bazı sivil toplum örgütleri ve sendikalarında katılacağı yürüyüşe tam kadro katılacaklarını söyleyen Başkan Taşkent, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tüm Türkiye bir araya gelmek istiyoruz. Genel Başkanımızın katılacağı yürüyüşe otobüsler kaldıracağız” diyerek, davette bulundu.

27 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1167 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU