Günün Tarihi:4 Aralık 2020

‘Terörle bölmeye çalışıyorlar’


Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı, Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi, programını belirledi.

Dua etmeliyiz

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nın aylık çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Suriye’nin Halep Kenti’ne bağlı Celabrus bölgesine düzenlenen askeri harekata ilişkin, “Her ülke kendi sınırlarını korumak mecburiyetindedir. Şanlı ordumuza destek verip, dua etmeliyiz” diye konuştu.

İsrail anlaşması

TBMM’de kabul edilen ve onaylanmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na giden İsrail Anlaşması’nı hatırlatan Yıldırım, “Her fırsatta, ‘İsrail’i terör devleti olarak’ niteleyen, ‘Ben görevde olduğum sürece İsrail ile normalleşme mümkün değildir’ diyen bir Cumhurbaşkanımızın böyle bir anlaşmayı onaylamaya yüreğinin el vermeyeceğine inanıyoruz” dedi.

İncirlik üssü

ABD Başkan Yardımcısı Biden’in ziyaretini de değerlendiren Yıldırım,  15 Temmuz’da, darbecilerin destek aldığı İncirlik Üssü’nü hatırlatarak, “FETÖ yapılanması ne kadar tehlikeliyse, NATO yapılanması da o kadar tehlikelidir. Örneğin 15 Temmuz kalkışmasında, İncirlik Üssü’nün oynadığı rol ortadadır.  Bu yüzden biz hükümetten İncirlik Üssünü kapatmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve terör olaylarının birbirini izlediğini belirten Eyüp Yıldırım, gerekli tedbirler alınmazsa, Türkiye'nin parçalanabileceği tehlikesinin bulunduğunu kaydederek, terör olaylarına da değindi. Yıldırım, "Neredeyse bütün yerel ve küresel terör örgütleri elbirliği ile Türkiye'yi hedef almış durumda. DHKP-C Ordu ve Trabzon da, milliyetçi duyguları tahrik etmeye çalışıyor. PKK zaten yıllardır Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve Cizre'yi mesken tutmuş. IŞİD Hatay ve Gaziantep'te tarihinin en büyük canlı bomba eylemlerini gerçekleştiriyor. Türkiye’de bir iç savaşın zemini oluşturulmaya ve fitili ateşlenmeye çalışılıyor. Son saldırılar bu yönüyle 15 Temmuz’un devamıdır” dedi.

Birer kukladır

Yıldırım, “15 Temmuz’da başarılamayan iç savaş tahriki, şimdi Elazığ gibi, Antep gibi stratejik şehirler hedef alınarak gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.  Bu terör örgütleri sadece birer kukladır. Kuklacının asıl hedefi ise tüm Türkiye’dir. Güneydoğu’yu Türkiye’den koparmaktır” şeklinde konuştu.

Hükümetin yanındayız

Türkiye’nin geçici tedbirlerle yönetilemeyeceğini, kaostan çıkmak için kararlı adımların atılması gerektiğini kaydeden Yıldırım, bunun için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirerek, “Bütün bu gelişmeler göstermektedir ki, Türkiye artık kozmetik tedbirlerle yönetilemez. Her kriz aynı zamanda bir fırsattır. Türkiye bu kaostan çıkmak için kararlı adımlar atmak zorundadır. Biz, Saadet Partisi olarak, daha önce söylediğimiz gibi, Teröre karşı mücadelede bütün gücümüzle Hükümetin yanındayız” dedi.

Toplantıya katılım

Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım’ın başkanlığında yapılan toplantıya, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Başkanı Tuncay Er ve yönetim kurulu üyeleri, mahalle temsilcileri ile partililer katıldı. 

 

30 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 960 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU