Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

‘Herkes sözüne sahip çıksın’


TOKİ’nin emeklilere yapacağı evler konusunda Sakarya’da destek bulamadıklarını belirten Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sinan Turan, “ Sadece AK Parti Milletvekili Mustafa İsen bizimle ilgilendi. Diğer Milletvekilleri bizi insan yerine bi

 

Toplantı

Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sinan Turan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısı ile derneğin bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun emeklilere ev sözü verdiğini hatırlatan Turan, “Ahmet Davutoğlu, canlı yayında 250 TL taksitle tüm emeklilerimize ev yapacağız müjdesi verdi ve ardından TOKİ’den de açıklama geldi. Önceki TOKİ Başkanı bu konu üzerinde duruyordu ancak şuandaki TOKİ Başkanı vurdumduymaz davranıyor” dedi.

 

Umut kapısı

Turan, “ Bu tüm gazetelerde haber oldu, bilboardlarda bu broşürler vardı. Bu olay insanların umut kapısı oldu ancak yalnızca Mustafa İsen geldi bu olayı konuşmak için. Hatta bu olayın yüzde 5 ila 7 oranında oy getirdiğini ancak 3 yıl içerisinde bu olaya başlanamayacağını belirtti” ifadelerini kullandı.

 

Talep toplandı

Turan, “Sakarya’da bu TOKİ konusu yoktu.  Ankara’da gerçekleştirilen toplantılarda ben bu TOKİ Projesini hayata geçirmek istediğimi belirttim, bana çalışmaların yapıldığını ancak Sakarya’da böyle bir işlem yapılmadığını söylediler. Sakarya’da ne kadar emeklinin ihtiyacı olduğunu öğrenmek içinde talep formları verdiler, bu talepleri bizde TOKİ’ye iletiyoruz” dedi.

 

İlgilenmiyorlar

Milletvekillerinin kendileri ile ilgilenmediklerini belirten Turan, “Sakarya’da Mustafa İsen’den başka bizimle ilgilenen yok. Buradaki müracaatları TOKİ’ye bildiriyoruz, bu talepleri herkes görüyor. Ankara ısrarla yapacağım diyor, Safranbolu’da 550 adet yapılıyor, Isparta başlıyor fakat Sakarya’da hiçbir adım yok. Büyükşehir Belediye Başkanı çalışıyor, Zeki Toçoğlu her yerde koşturuyor ama o kadar yoğun ki sanırım bize sıra gelmiyor. Bize, yani emeklilere sıra ne zaman gelecek?” dedi.

 

Nöbet tuttuk

Darbe girişiminin ardından emekliler olarak meydanlarda olduklarını da belirten Turan, “ 15 Temmuz’u burada gördük. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu kesim hep meydanlarda, Demokrasi Nöbetlerindeydi.  Meydanda nöbet tutan biz emeklilerdik biz bunu hak ediyoruz. Bu kesim bizi gördüğünde evleri soruyor, bu insanların umudu çünkü bu. İnsanlar bize soruyor ama bu bizim değil devletin projesi. Zeki Başkanla sürekli görüşüyoruz ancak bize ne zaman sıra gelecek? Gelsinler, çok güzel yerler var. Çağırsınlar bizi yardımcı olalım” dedi.

 

50 bin kişi

Dernek üye sayısının 13 bine yaklaştığını ifade eden Turan, “Biz sesimizi duyurmak için çabalıyoruz. Konutlar için de başvuru sayımız 5 bin rakamına yaklaştı. Bu süreçte dolandırılan emeklilerimiz de oldu. Erenler Kentsel dönüşümde kandırmışlar” ifadelerini kullandı. Her ay sonu bitiyor proje dediler ancak insanları dolandırdılar. Bir çift bize gelerek 18 Bin TL dolandırıldığını söyledi bize, Korucuk’ta bir ev gösterilip kendilerinin 18 Bin TL’si alınmış. Söğütlü tarafından gelen bir grup kişi başı 9’ar Bin TL dolandırılmış. Sürenin uzaması insanların dolandırılmasına yol açtı” dedi. 

 

Misafirhane

Turan, “Türkiye Emekliler Derneği olarak biz Ankara Kızılay’da bir misafirhane yapıyoruz, Balıkesir Erdek’te güzel bir otelimiz var. Bizim dernek olarak aldığımız aylık 2 TL’ler ile büyük yatırımlar yapıyoruz. Emeklilerimiz için çalışıyoruz. Geçtiğimiz ay bir terör toplantısı yaptık. STK Temsilcilerini çağırdık, davetlilerimizle güzel bir oturum yaptık, görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

 

Yerimizi bilmiyorlar

Sinan Turan, “TOKİ konusunda Mustafa isen dışındaki milletvekilleri de bizi insan yerine koysunlar artık. Yerimizi bilen ve gelen yok. Diğer Milletvekillerini cenaze, düğün ve bayramdan başka yerde göremedik. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da herkes bize sahip çıkar. 13 bin üyesi olan bir derneğiz ailelerimizle birlikte 50 bin kişilik bir topluluk bu kimse bizi göz ardı etmesin. Herkes sözüne sahip çıksın” ifadelerini kullandı.

1 Eylül 2016 , Perşembe Bu haber toplam 836 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU