Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

İki ilçede ilk montaj


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ferizli ve Söğütlü ilçelerini altyapı ile buluşturacak projeye start verileceğini açıkladı.

120 kilometre

Şehrin altyapı geleceğini garanti altına alacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “16 ilçemizde planladığımız projeleri hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Altyapı anlamında da tüm ilçelerimizde içmesuyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtma tesisi yapım çalışmalarımız devam ediyor. Şimdi de Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizi sağlam altyapı ile buluşturuyoruz. Yarın gerçekleştireceğimiz törenle birlikte 120 kilometrelik kanalizasyon ve 40 kilometrelik içmesuyu hattını Söğütlü ve Ferizli’ye inşa edeceğiz” diye konuştu.

Hat montajı

45 milyonluk yatırım kapsamında Ferizli ve Söğütlü’nün altyapı geleceğinin garanti altına alınacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Daha önce müjdesini verdiğimiz projenin hat montajını törenle gerçekleştireceğiz. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için hazırladığımız proje kapsamında bölgeye 45 milyonluk yatırım yaparak 120 kilometrelik kanalizasyon hattı ve Söğütlü’ye 40 kilometrelik içmesuyu hattı kazandıracağız. Projeyle Ferizli ve Söğütlü’yü sağlam altyapı ile buluşturacağız. Projemizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İnşa edeceğiz

Başkan Toçoğlu, “Proje ile bölgede ki atıksu sorununu tamamen ortadan kaldırıyoruz. İnşa edeceğimiz 120 kilometrelik kanalizasyon hattı Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ile entegre olacak. Projemizin tamamlanmasıyla Ferizli ve Söğütlü’de atıksu sorunu yaşanmayacak. Ayrıca proje kapsamında Söğütlü’nün içmesuyu geleceğini güvence altına alacak 40 kilometrelik içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Hat montaj töreni ile çalışmalara başlayacağız. Proje ile Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizi sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, Ferizli-Söğütlü Yolu Şantiye Alanı’nda, saat 18.00’de gerçekleştirilecek törene tüm vatandaşlar davet edildi.

5 Eylül 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 884 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU