Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

Bin 632 kişi kurtarıldı


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu’da gerçekleştirilen ‘Mavi Bayrak’ töreninin ardından Kuzey sahillerinde görev yapan cankurtaranları da ziyaret etti.

Ziyaret etti

18 Haziran Cumartesi gününden itibaren sahillerde yürütülen çalışmalar hakkında İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü İbrahim Kara’dan bilgiler alan Başkan Toçoğlu, tüm cankurtaran personeline çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Kararlılık

Başkan Toçoğlu, “Kuzey sahillerinde cankurtaran hizmetlerimiz 18 Haziran Cumartesi gününden itibaren sürdürülüyor. Hem geçtiğimiz yıl, hem de bu yıl başarılı bir çalışma yürüttüğümüzü söyleyebilirim. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon Sahil Güvenlik Komutanlığı belediyemizi Kuzey sahillerinde en başarılı belediye olarak belirledi. Bu alandaki çalışmalarımız aynı ciddiyet ve kararlılıkla sürdürülecek” diye konuştu.

Can güvenliği

Başkan Zeki Toçoğlu, “Mavi Bayrak’ projesinin en önemli kriterlerinden biri de can güvenliği olarak önümüzdeydi. Ulusal ve uluslararası jüri üyeleri cankurtaran ekiplerimizin yaptıkları çalışmaları da yerinde incelediler. Hamdolsun bu anlamda sahillerde örnek bir çalışma yürütüyoruz. Burada vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak adına hizmet sunan cankurtaran personelimize şükranlarımı sunuyorum. Allah işlerinde kolaylıklar versin” ifadelerini kullandı.

Bin 632 kişi

Müdahale Şube Müdürü İbrahim Kara; “18 Haziran Cumartesi gününden itibaren 09.00 ile 19.00 saatleri arasında güvenliği sağlamak adına sahillerdeyiz. Bugüne kadar toplamda bin 632 kişiyi boğulmaktan kurtardık. 26 gözetleme kulesi, 7 jet ski, 1 zodyak bot ve 46 cankurtaran personelimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekip olarak olası boğulma vakalarına anında müdahalede bulunuyoruz. Bunun haricinde iki kardeşimizi de maalesef kaybettik” dedi. 

10 Eylül 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU