Günün Tarihi:4 Mart 2021

Mısır alımları başladı


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Aya, 2016 yılı dane mısırı alımlarına Çökekler Mahallesi’nde bulunan Mısır Kurutma Tesisinde başladığını söyledi.

500  bin ton

Başkan Aya, “2015 yılında ortaklardan 13 bin 500 ton dane mısırı aldık. Bu yıl ise ortaklarımızdan 30 bin ton dane mısır almayı planlıyoruz. Geçen yıl piyasa fiyatlarından yüksek aldıklarını, bu yılda aynı şekilde devam edecek, Bölgemizde yaklaşık 500 bin tona yakın mısır var. Biz fiyatlarımızı çiftçimiz kazansın diye yüksek açıklamaya çalışıyoruz. Geçen yıl bu şekilde yapılan uygulama ile çiftçimizin cebine yaklaşık 7.5 milyon fazla para girdi. Bu tesis çiftçinin tesisi, biz bu tesisi bölge çiftçisi için yaptık sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Kamyon göndereceğiz

2016 yılında Türkiye’de 6 milyon tonun üzerinde dane mısırı üretiminin olacağını söyleyen Aya, Doğu Akdeniz ve Çukurova bölgelerinde yaklaşık bir aydır hasadın devam ettiğini belirterek, “Ortaklarımızın dane mısırını tesise getirmesini kolaylaştırmak için kamyon isteyen her ortağın tarlasına ücretsiz kamyon göndereceğiz. Eğer ortak kendi getirmek isterse de, mısırını tesise getiren her ortağa nakliye primi vereceğiz. Her zaman ortaklarımızın ve bölge tarımının destekçisi olmaya devam edeceğiz. 2016 yılı mısır hasatları üreticimiz için bol kazançlı ve bol verimli olmasını diliyorum” dedi. 

16 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 914 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU