Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Gazilerimize minnettarız’


Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “ Mukaddes Vatanımızın her karış toprağında terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en bü

İlan etti

Vali Coş’un mesajı şöyle, “Bugünün güçlü ve saygın Türkiye’sinin temelinde Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin önemi büyüktür. Yok edilmek istenen bir Milleti kanlarıyla canlarıyla dirilterek, Türk’ün bir tarih adı olduğunu ve yok edilmeyeceğini, Tüm Dünya’ya ilan ederek, vatan toprakları üzerinde İstiklal ve Egemenlik içerisinde Bayrak dalgalandırmamızın kahramanları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Gazilerimize yüce Türk Milleti minnettardır.

 

En yücesi

Şehitlik ve Gazilik, Aziz Milletimiz için şereflerin en yücesidir. Yüzyıllardır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan bizlere Şehitlerimizin ve Gazilerimizin, bütün kahramanlarımızın emanetidir. Onlar cesaretin, fedakârlığın sembolleri olarak Milletimize mal olmuştur. Şehit ve Gazilerimizin emaneti vatanımıza aynı şuur ve kararlılıkla sahip çıkacağımızı bu vesile ile bir kez vurgulamak istiyorum.

 

Duyarlılık

Gazilerimizin taşıdıkları şerefe yakışır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda Milletimizin de Devletimizin de gerekli duyarlılığı göstermeye devam edeceğine inancımız tamdır. Milletimiz kanlarıyla, canlarıyla destan yazan Aziz Şehitlerimizle ve Gazilerimizle iftihar etmektedir.  Onların şerefli hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.

Rahmet ve minnet

Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği tüm yakınları ile Gazilerimize, Devletimizin ve Milletimizin gönül ve şefkat kapılarının her daim sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan değerli Gazi ve Malullerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

19 Eylül 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 893 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU