Günün Tarihi:22 Eylül 2021

‘Moraller düzelecek’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığından yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulunda (EKK) alınan kararları ekonomiye olumlu etkisinin olacağını belirtti.

Ticaret erbapları

Kösemusul, "Yeni düzenleme vatandaşın moralini düzeltecektir. Tüketimi ve üretimi artıracağı gibi büyümeye katkı yapacaktır. Reformların devamını arzuluyoruz" dedi.

Kösemusul, EKK Toplantısı sonrası açıklanan yeni ekonomik düzenlemelerin, ticaret erbaplarının taleplerinin karşılığı olduğunu söyledi.

 

Güven ortamı

Yeni düzenlemenin iç talebi canlandıracağını dile getiren Kösemusul, dolayısıyla üretimin de artacağını belirtti. Kösemusul, darbe girişiminin bertaraf edildiğini, ilerleyen dönemde ekonomik istikrarın ve güven ortamının daha da güçlendirilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Yeni düzenleme vatandaşın moralini düzeltecektir. Tüketimi ve üretimi artıracağı gibi büyümeye katkı yapacaktır. Reformların devamını arzuluyoruz." diye konuştu.

 

Kredi kartları

Kredi kartlarında ve kredilerdeki düzenlemelerin hayata geçirilmesinden memnun olduklarını vurgulayan Kösemusul, şunları kaydetti: "Lisanslı depoculuk ve enflasyon için tedbirlerin alınması da bu anlamda önem teşkil ediyor. Sayın Başbakanımız, bakanlarımız reformların, teşvik ve desteklerin süreceğini söylüyor. İş dünyası olarak bizler de gayretimizi daha da artırarak daha çok üretim ve daha fazla başarı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

23 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 880 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU