Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Kütahya görmeye geldi


Erenler Belediyesinin vizyon projesi Kentsel Dönüşüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Yapımı hızla devam eden proje bu kez de Kütahya Belediyesince incelendi.

Görüşerek

Erenler Belediyesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu burada Başkan Öztürk ile görüşerek Örnek Proje olarak gösterilen Kentsel Dönüşüm ile ilgili bilgi aldı.

Ziyarete gelen Kütahya ekibini Belediye binasında karşılayan Başkan Öztürk burada Erenler Belediyesi yetkilileri ve misafirler ile bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

Mutlu etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilk kez bir Belediye tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm projesi olan Erenler Kentsel Dönüşüm projesini inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Erenler bize örnek gösterildi. Biz de burayı yerinde görmek ve yapımı ile ilgili bilgi almak üzere Sayın Başkanımız ile görüşmek istedik. Sağolsun Başkanımız ve Belediye yetkilileri bizleri son derece misafirperverce ağırlayıp proje hakkında bilgiler sundular.  Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlk defa

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’te projenin örnek olarak gösterilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek “Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki 6306 Sayılı kanun kapsamında Türkiye’de ilk defa Erenler Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol yaparak Kentsel Dönüşüm yetkisi aldık. Bu anlamda yaptığımız başarılı çalışmalar sonucunda Bakanlığımız Kentsel Dönüşüm yapmak isteyen belediyeleri bize yönlendiriyor. Bu minvalde Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu da ziyaretimize geldi. Kendisine ve ekibine yaptığımız çalışma hakkında bilgi verdik” dedi.

24 Eylül 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 831 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU