Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Arifiye Halk Eğitim Merkezine soruşturma


Arifiye Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Abdülvahit Uygar, hakkında açılan soruşturma nedeniyle görevinden uzaklaştırıldı.

Kurslardan para

Hakkında yolsuzluk iddiaları gerekçesiyle Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi. Soruşturma nedeniyle Uygar’ın Vali Hüseyin Avni Coş’un oluruyla görevinden uzaklaştırılarak açığa alındığı belirtildi. Soruşturma kapsamında Müdür Uygar’ın hakkında devlet tarafından halka ücretsiz olarak hizmet vermesi gereken kurslardan ücret aldığı iddiaları var.

Baskı ve tehdit

İlçede katıldıkları kurslara para ödediklerini belirten vatandaşlar, Müdür Uygar hakkında şikayetçi olduklarını, iddiaların gündeme gelmesiyle tehdit, baskı ve sonradan evrak düzenleyerek sertifika aldırma gibi davranışlara maruz kaldıklarını söylediler. Vatandaşlar ayrıca kursu bitirip para ödemedikleri için alamadıkları sertifikaların sonradan makbuz düzenleyerek geçmişe dönük tarihle verilmek istenmesi hakkında da evrakta sahtecilik iddiasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

Sızdırma şüphesi

Arifiye’de yaşanan bu iddialar için ayrıca vatandaşların kurslarla ilgili şikayet dilekçelerinin, üst makamlara ulaşmasını engellemek için HEM’de görevli kişilerin eline geçmesi anlayamadıklarını ve sızdırma şüphesi nedeniyle gereğinin yapılmasını istediler.  

30 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 12282 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 1 Ekim 2016 , Cumartesi

MUHAMMED

YALAN VE İFTİRA İLE İNSANLARI YERLERİNDEN EDİP O YERLERE KENDİ GELMEK İSTEYENLERİN OYUNLARI.ALLAH ISLAH ETSİN BU İFTİRACILARI.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU