Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Borsa’da komiteler toplandı


Sakarya Ticaret 2016 yılı Meslek Komiteleri Müşterek toplantısının ikincisi Sakarya Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda yapıldı.

Ortak akılla

Meslek Komiteleri, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Sakarya Ticaret Borsasının 2016 yılı İş Planı Performans değerlendirmesi yapılarak 7 Meslek Komitesinin sektörlerine ilişkin sorun ve çözüm önerileri dile getirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Recep Pulat Meslek Komitelerinin borsa ile üyeler arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek ortak akılla sorunları çözmek ve sıkıntıları aşmak için toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

İlk defa

Toplantıda Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu 2016 Yılı İş Planı Hedefleri sunumu yapılarak faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete yaptığı açıklamada, “2016 yılı iş planının önemli hedefleri arasında bulunan Borsa’nın çağdaş yönetim anlayışı ile yönetilmesini sağlayacak “Kurumsal Yönetim İlkelerinin ve yol haritasının TOBB camiası içinde Türkiye’de ilk defa Sakarya Ticaret Borsası tarafından belirlendiğini belirterek camiamız içinde ilk olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Borç sorgulama

Mete diğer bir önemli hedef olan üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla borsa internet sitesini, üyelerin her türlü hizmetlerine ilişkin sorgulamaların yapılabileceği interaktif bir bilgi portalı haline getirildiğini belirtti. Mete, “Üyelerimiz borsamızdan aldıkları kullanıcı şifreleri ile bundan böyle istedikleri takdirde borsaya gelmeden aidat borç ödemelerini, borç sorgulamalarını, bilgi güncellemelerini internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir” dedi.

Online hizmetler

Başkan Mete, bir sonraki aşamanın üyelere verilen hizmetlerin online olarak sunulabileceği bir sistemi hayata geçirmek olduğunu belirterek bu konuda yazılım şirketleri ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Verimlilik politikaları

Sakarya Ticaret Borsası 2016 Yılı İkinci Müşterek Meslek Komitesi toplantısında sektörlere yönelik olarak sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Süt sektöründe süte uzun zamandır zam yapılmaması ve diğer bölgelerde oluşan süt fazlalığından dolayı ilimizin bu durumdan etkilendiği belirtilerek devletin üretim planlaması yapması, kalite ve verimlilik odaklı politikalar geliştirmesi gerektiği ifade edildi.

Süpürge otuna

Ayrıca fındıkta yaşanan külleme hastalığı ile mücadele noktasında devlet tarafından bir an önce önlemlerin alınması, süpürge otunun devlet destekleme kapsamına alınması, yoğun geçen kurban bayramı döneminden sonra hayvan borsasının ve hayvancılığın genel değerlendirmesi yapıldı. Toplantı meslek komitesi üyelerinin görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi. 

1 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 775 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU