Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Şoförlerin zam isyanı!


Sakarya Büyükşehir Belediyesinin uygulamaları ile mağdur olduklarını belirten Özel Halk Otobüsü işletmecileri, “Zam talebinde bulunacağız, sorunlarımıza çözüm bulmazlarsa da önce Kart 54 validatörlerini kapatacağız, yine çözülmezse de kontak kapatarak çal

Toplandılar

İlimizde çalışan Özel Halk Otobüsü işletmecileri, kooperatif yetkileri ve üyeleri dün Sakarya Park’ta bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. Otobüsçüler, ulaşım sisteminin her geçen gün daha karmaşık bir hal aldığını ve bu belirsizlikler yüzünden mağdur olduklarını ifade ettiler.

Zam talebi

Otobüsçüler adına açıklama yapan Güray Er, “UKOME tarafından uygulanmaya çalışılan Kart 54 akıllı kart sistemindeki ücret tarife fiyatları çok düşük belirlenmiştir. Ayrıca kesinti oranları brüt tutar üzerinden hesaplandığı için yüzde 40’lara varmaktadır. Ülkemizde enflasyon oranları belli, akaryakıt fiyatları ise 4 liraya çıktı. Araç lastikleri yüzde 30, sigortalar ise yüzde 80’e varan bir artış oldu. Otobüs işletmecileri olarak bu fiyatlara yolcu taşımamız isteniyor ancak bu mümkün değil” dedi.

Dilekçe verecekler

Belediye tarafından sıkıntılarının çözülmesini istediklerini belirten Er, “ Araçlara takılan akıllı kart sisteminde, paralı sisteme göre belirlenen fiyatlandırmanın elektronik sistemde aynen uygulanarak sivil yolcularda 50 kuruş indirimin kaldırılmasını, 60-65 yaş grubuna indirimin yüzde 50’den yüzde 30’a çekilmesini, ve 65 yaş üstü yolcuların seyahatlerine sınırlama getirilmesini istiyoruz. Bu taleplerimizin olduğu dilekçelerimizi tüm esnaflarımızla pazartesi günü belediyeye teslim edeceğiz” dedi.

‘Eyleme geçeceğiz’

Taleplerinin belediye tarafından karşılanmasını beklediklerini söyleyen Er, “10 gün içinde esnafı bıktıran bu sorunlar çözüme kavuşmaz ise artık eyleme geçeceğiz. Önce kart 54 validatörlerini kapatarak sadece para ile yolcu taşıyacağız. Belediye yine bizi görmezden gelirse de son çare olarak kontak kapatma eylemi yapacağız. Biz esnaflar olarak hakkımızın yenmemesini istiyoruz” dedi. 

2 Ekim 2016 , Pazar Bu haber toplam 1306 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU