Günün Tarihi:28 Kasım 2020

SOBİFT’li gençler Belediye Meclisi’nde


Adapazarı Belediyesi ekim ayı meclis toplantısına katılan Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu (SOBİFT) öğrencileri toplantı sonrası Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve MHP’li Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu’na sorular sordular.

Farkındalık

SOBİFT Başkanı Murat Aydın, farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıklarını ifade ederek, "Sakarya Üniversitesi’nden bir grup genç olarak bu monoton gidişatı durdurmak ve tüm Sakarya genelinde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu çerçevede çeşitli kuruluşlar ile bazı programlar gerçekleştirdik. Özellikle kitap okuma alanında toplumsal farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürüttük. Bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirdik" diye konuştu.

Kültürel erozyon

Başkan Dişli, gençlerin farkındalık adına çeşitli faaliyetler yürütmesini takdirle karşıladıklarını ifade ederek, her zaman gençlerin yanında olduklarını ifade etti. MHP’li Meclis Üyesi ve SAÜ Öğretim Üyesi Erkal Etçioğlu ise sosyal medyanın kütüphaneleri öldürdüğüne dikkat çekerek, “Kültürel erozyon yaşıyoruz. Herkesin ortak hedefi olmalı. Dijital kütüphane kurulmalı. Yenilikçi olun. Herkesin yaptığını taklit etmeyin” önerisinde bulundu.

 

5 Ekim 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 972 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU