Günün Tarihi:25 Eylül 2020

Okul çevreleri denetleniyor


Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü eğitim- öğretim döneminin başlamasıyla birlikte okul ve internet kafe denetlemelerine başladı. Okul önlerinde öğrencilerle birebir iletişime geçen ekipler öğrencilerin sorunlarını bizzat yerinde dinliyor.

İnternet kafeler

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe merkezinde eğitim ve öğretim veren okullar da ve internet kafelerde denetleme yapmaya başladı. Okulların açılmasıyla birlikte okullar çevresinde denetleme yapan ekipler, okul haricinde olan yabancı şahıslar hakkında kabahatler kanunun emre aykırı davranıştan dolayı ceza yazıyor. Geçen yıllarda ekiplerin ceza yazması sonucunda okullar çevresinde artık yabancı şahısların olmadığı tespit edildi.

 

İşlem yapıyor

İnternet kafeleri sık sık denetleyen ekipler, okul saatlerinde internet kafelerde oyun oynayan gençleri ailelerine bildiriyor. Okul saatinde kafeye öğrenci alan iş yeri sahipleri hakkında da işlem yapıyor. Denetlemelerin sıklıkla yapılması sonucunda ise iş yeri sahipleri öğrenci almaya cesaret edemiyor.

 

Devam edecek

Emniyet yetkilileri, “çocuklarımızın ve geçlerimizin eğitimlerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlayabilmeleri önceliklerimizdendir. Öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak, bu hizmetlere ilişkin koruyucu, önleyici ve destekleyici güvenlik tedbirlerini almak görevimizdir” dedikten sonra, okul ve internet kafe denetlemelerinin aralıksız devam edeceğini belirttiler.

6 Ekim 2016 , Perşembe Bu haber toplam 806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU