Günün Tarihi:21 Haziran 2021

EĞİTİMDE SKANDAL!


Milli Eğitim Bakanlığı kaynak kitap kullanımını yasaklarken, devlet kitaplarının dağıtımını beceremedi. Veliler isyanda. Sakarya eğitiminde tam anlamıyla skandal yaşanıyor.

Geri toplatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda okullar da ders kitaplarının dağıtımı durduruldu. Okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen daha önce dağıtılan tüm kitaplar toplatıldı. Bazı kitaplar FETÖ soruşturması kapsamında geri toplatıldı. Sakarya’daki tüm okullarda ders kitabı sıkıntısı hat safhada.

 

Ödevlerde sıkıntı

Devletin kitapları geri toplaması ve kaynak kitaplarına yasak gelmesiyle sınıflarda dersler ve öğrencilere verilen ödevlerde sıkıntı yaşanıyor. Dağıtımı durdurulan kitaplar arasında Sosyal Bilgiler, Türkçe, Din Kültürü, Hz.Muhammein Hayatı, Ortaokul fen bilimleri, demokrasi ve insan hakları gibi birçok kitap yer alıyor. Hatta bazı okullarda 11 ders işlenen sınıflarda sadece iki kitap bulunuyor. 9 kitap eksik çalışan öğrenciler konu işlemekte zorlanıyor.

 

TEOG sınavı

Kitap sıkıntısı yaşanırken, kaynak kitaplarının da yasaklanması bir ay sonra gerçekleşecek TEOG sınavlar için veliler paniklemeye başladı. Bazı okullarda öğretmenler, bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan örnek ders kitaplarından çıktı alarak fotokopi dağıtıp ders işlemeye devam ediyor. Devlet kitaplarının ise ne zaman dağıtılacağı belirsizliğini koruyor.

 

8 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1412 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU