Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Babalar kurar torunlar batırır’


Sakarya Üniversitesi Sanayi İşbirliği Öğrenci Topluluğu tarafından “3. Kuşak İşletmeler” isimli bir konferans düzenlendi.

Konuşmacılar

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkan vekili Özlem Alikaya ve ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Ilgaz konuşmacı olarak katıldı.

 

Aile konseyi

ARGE çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendiren Pınar Ilgaz konuşmasında “Mutlaka gönüllü çalışmalara, sivil toplum kuruluşlarıyla faaliyetlere katılın, etkin olmaya çalışın. Bunun kişiye, topluma kazandırdığı şeyler çok başkadır. Bundan hayatınızın hiçbir aşamasında vazgeçmeyin” dedi.

 

Aile içinde 

Aile şirketlerinin devamlılığı için belirli faktörler olduğunu söyleyen Ilgaz, “Hayat her zaman dengelerden ibarettir. Ne kadar iyi denge kuruyorsanız o kadar başarılısınızdır” şeklinde konuştu. Aile içinde denge kurulmasına ve varlıkların iyi yönetilmesine dikkat çeken Ilgaz iyi bir stratejinin olması gerektiğini ve aile şirketlerinin başarıyla varlıklarını sürdürebilmeleri için bir aile konseyi oluşturulmasını söyledi.

 

Performansı

Aile şirketlerinde alınan ortak kararlar için yönetim kurulu mekanizmasının önemini dile getiren Ilgaz, “Eğer bir aile konseyiniz varsa, ortak karar alabiliyorsanız, aile anayasasıyla da çocuklarınızı yetiştirebiliyorsanız, yönetim kuruluyla da şirketinizi yönetebiliyorsanız o zaman şirketin performansı çok daha garanti altında” diye konuştu.

 

Profesyonellerin

Konferansın ikinci oturumunda konuşan Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkan vekili Özlem Alikaya işletmelerdeki bir kısım profesyonellerin patronun gözüne girmek için kendi başarılarını öne çıkardığını belirtti. 

 

Emekle kurdukları

Aile şirketlerindeki temel sorunun, babaların emekle kurdukları şirketi çocukların gelecek vizyonda geliştirememesi olduğunu söyleyen Alikaya, aile içi şirketlerde iyi profesyonellerle çalışmanın gerekliliğini vurguladı. Etkinliğin sonunda, Ilgaz ve Alikaya’ya plaket takdim edildi.

 

8 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1160 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU