Bakanla Sakarya zirvesi9 Ekim 2016, Pazar

3 saat sürdü

Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, Recep Uncuoğlu, Bakan Faruk Özlü ile bakanlıkta 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdiler. Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ve bakanlık bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda Sakarya sanayisi üzerine fikir alış verişi yapıldı, öncelikler belirlendi.

Konuşulanlar

Sakarya OSB’leri, tarım topraklarının korunması, Araştırma Geliştirme Merkezlerinin açılması, Sakarya iş dünyasının beklentileri, OSB’lerden gelen talepler, otomotiv sanayi konusunda atılacak adımlar, yatırımcılara sağlanacak teşvikler, KOSGEB kredileri, sanayi alanlarına kısıtlama getirilmesi, taslak belirlenmesi gibi konuları ele aldılar.

Sakarya’ya gelecek

Milletvekilleri, Bakan Özlü’yü Sakarya’ya davet ederek, geniş katılımlı bir toplantı düzenlemesini talep ettiler. Geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek, Sakarya için birlik toplantısı düzenleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gibi Bakan Özlü’nün de, Sakaryalı yöneticiler, STK’lar ve siyasilerle görüşmesi bekleniyor.

 

Bu haber toplam 843 defa okundu.