Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Bakanla Sakarya zirvesi


AK Parti Sakarya Milletvekilleri, 1 Kasım seçimleri öncesinde başlattıkları bakanlarla Sakarya zirvesi toplantılarına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile yeniden başladılar.

3 saat sürdü

Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, Recep Uncuoğlu, Bakan Faruk Özlü ile bakanlıkta 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdiler. Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ve bakanlık bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda Sakarya sanayisi üzerine fikir alış verişi yapıldı, öncelikler belirlendi.

Konuşulanlar

Sakarya OSB’leri, tarım topraklarının korunması, Araştırma Geliştirme Merkezlerinin açılması, Sakarya iş dünyasının beklentileri, OSB’lerden gelen talepler, otomotiv sanayi konusunda atılacak adımlar, yatırımcılara sağlanacak teşvikler, KOSGEB kredileri, sanayi alanlarına kısıtlama getirilmesi, taslak belirlenmesi gibi konuları ele aldılar.

Sakarya’ya gelecek

Milletvekilleri, Bakan Özlü’yü Sakarya’ya davet ederek, geniş katılımlı bir toplantı düzenlemesini talep ettiler. Geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek, Sakarya için birlik toplantısı düzenleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gibi Bakan Özlü’nün de, Sakaryalı yöneticiler, STK’lar ve siyasilerle görüşmesi bekleniyor.

 

9 Ekim 2016 , Pazar Bu haber toplam 891 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU