Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Kaçakçılığa geçit yok


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, kaçakçılıkla etkin mücadelesinin sürmesi için herkesimin duyarlı olması çağrısında bulundu.

Sigaraya kaçakçılığı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2.Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Çalıştayı’nda Akyazı Bakkallar Odası Başkanı Hüseyin Kaliç ile katılarak kaçakçılıkla ilgili paylaşılan son durumu değerlendiren Başkan Akdardağan, “Her türlü kaçak gıda, tütün ve ürünler konusunda vatandaşımızın hassasiyeti sürmelidir. TESK Çalıştayı’nda üzerinde durulan en önemli husus sigara kaçakçılığı olmuştur” dedi.

 

5 milyar kayıp

Akdardağan, “Hükümetin attığı kararlı adımlar ile 2010 yılından, 2015 yılına kadar kaçak sigarada yüzde 11 ile 13 bandında bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri ortalamasından yük olan kaçak oranımı devletimize 5 milyar vergi kaybı yaşatıyor” diye konuştu.

 

2 sağlık kampüsü

Başkan Akdardağan, “Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in açıklamalarına göre söz konusu rakamla bir kişiye iş yaratma ortalama maliyeti 250 bin liradan yaklaşık 20 bin kişinin çalışacağı iş kurulur. Bölgesel bazda 3 bin 500 yataklı 2 sağlık kampüsü yapılır. Bu meblağ ile birçok yatırım yapabilir ve esnafımızı kalkındırabiliriz” dedi.

 

15 Temmuz

Akdardağan, “15 Temmuz öncesi ve sonrası nasıl birlik ve beraberlik içerisinde yedi düvele karşı duruşumuzu gösterdiysek, terörün elinde olan kaçakçılığa karşı da milletçe aynı duruşu göstermeliyiz. Ülke genelinde ve Sakarya’da güvenlik güçlerimizin yaptığı başarılı operasyonların sürmesini temenni ediyoruz. Kaçakçılığı ortak mücadele ile yeneceğiz. Teröre ve yandaşlarına bu konuda geçit vermeyeceğiz” dedi.

 

136’yı arayın

Vatandaşa uyarıda bulunan Başkan Akdardağan, “Biz Sakaryalı bakkal ve bayi esnafı olarak halkımızdan kaçak ürünlere itibar etmemesini, ülke ekonomisini ve sağlığını hiçe saymamasını istiyoruz. Kaçak ihbar hattı 136’yı aramaktan çekinmeyelim. Bizler oda başkanları ve yöneticileri olarak bu konuda kararlığımızı sürdürecek ve bu yılda ana gündem maddemiz kaçakçılık ile mücadele olacaktır” dedi. 

15 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 674 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU