Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Her ayın 15'inde çadırda buluşacaklar


15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Demokrasi Nöbetleri boyunca Kent Meydanı’nda çadır kuran darbe karşıtları, 15 Temmuz ruhunu devam ettirmek için her ayın 15’inde kurdukları ‘Demokrasi Çadırı’nda bir araya gelecek.

Her ayın 15’inde

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından başlayan Demokrasi Nöbetleri boyunca, kurdukları çadırda demokrasi nöbeti tutan bir grup Sakaryalı, bu geleneği devam ettirme kararı aldı. Her ayın 15’inde çadırlarını kurarak 15 Temmuz ruhunu diri tutmak isteyen grup, bu uygulamayı ilk olarak Kent Park’ta hayata geçirdi.

‘Ders olsun’

Çadırı kuran ve demokrasi nöbetleri boyunca Kent Meydanı’ndaki çadırından ayrılmayan Abdullah Çolak, “Arkadaşlarımız ile birlikte hain darbe teşebbüsünün ardından soluğu meydanlarda aldık. Meydanları hiç terk etmeyerek, demokrasimiz için üzerimize düşen görevi yaptık. Bu hain kalkışma sonrasında, milli ve manevi duygularımız vatan savunması üzerinde daha da pekişmiş oldu. Bizde arkadaşlarımızla birlikte her ayın 15’inde demokrasi nöbetlerinde kurduğumuz çadırda bir araya gelmek istedik. Bu tavrımız, ülkemiz için hain planlar içerisinde olan herkese bir ders olsun istiyoruz. Biz ülkemiz için her türlü fedakarlığa yapmaya hazır olduğumuzu her ayın 15’inde göstermek ve bu hainlere ilan etmek istiyoruz” dedi.

Destek verdiler

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından kurdukları demokrasi çadırında nöbet beklediklerini ifade eden Hüseyin Öztürk de, “Biz grup Sakaryalı olarak kurduğumuz çadırdan demokrasimize destek veriyoruz. Amacımız 15 Temmuz ruhunu diri tutmak. Bu hainlere asla fırsat vermemek için her zaman ülkemizin yanındayız” diye konuştu. Kent Park’ta çadır kuran demokrasi aşıkları gece boyunca nöbetlerini sürdürürken, çok sayıda vatandaş bu etkinliğe destek verdi.

18 Ekim 2016 , Salı Bu haber toplam 984 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU