Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

Büyükşehir’den baca uyarısı


Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, baca kirliğine bağlı yaşanacak yangınlara ve karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

Mutlaka yapılmalı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü bugünlerde baca temizliklerinin mutlaka yapılması gerektiği vurgusunu yineleyen İtfaiye Dairesi Başkanı Arancı, baca temizliklerinin profesyonel destek alınmadan yapılmasının son derece yanlış olduğunu kaydetti.

Kış hazırlığı

Arancı, “Mevsim geçişinin yaşandığı bugünlerde tüm hemşerilerimiz kış hazırlığı yapmaktalar. Kış hazırlıkları dendiğinde baca temizliği en önemli konulardan biridir. Havalar daha fazla soğumadan baca temizliklerinin mutlaka yapılması gerekiyor. Bu konuda uyarılarımızı tekrarlıyoruz. Zamanında yapılan temizlikler olası mağduriyetlerin önüne geçecektir. Vatandaşlarımız bu temizliği kendileri yapmak yerine belediyemizden yardım isteyebilirler. Çünkü bilgiden ve deneyimden uzak bir şekilde bireysel olarak yapılan temizlikler verimli olmuyor ve söz konusu riskler devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Temizlik

Vatandaşlardan olası can ve mal kayıplarına karşı duyarlı olmalarını beklediklerini belirten Arancı, “Şayet bu husus ihmal edilir ve baca temizlikleri yapılmazsa hiç arzu etmeyeceğimiz sonuçlar ortaya çıkabilir. Maalesef her yıl baca yangını haberleri ile soba dumanından kaynaklanan zehirlenme ve ölüm haberlerini okuyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor. Sorunsuz bir şekilde bacalarını temizletmek için Büyükşehir Belediyemize müracaat edilebilir. Baca temizliği yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, itfaiyemizin ALO 110 numaralı telefonunu arayarak talepte bulunabilirler” diye konuştu.

20 Ekim 2016 , Perşembe Bu haber toplam 801 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU