Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Toçoğlu, en başarılı 4. başkan


ORC’nin başkanlık sistemiyle ilgili başlattığı son anketin sonuçları açıklandı. Buna göre; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 30 büyükşehir arasında en başarılı 4’üncü belediye başkanı oldu. Sakaryalılar’ın yüzde 56.5’u Toçoğlu’nu başarılı

21 bin 980 kişi

ORC Araştırma Şirketi, 10-16 Ekim tarihleri arasında 30 Büyükşehir’de yaptığı ‘Seçmen Tercihleri Ekim 2016’ araştırmasının sonuçlarını yayınladı.  Anket, 30 Büyükşehir’de toplam 21 bin 980 kişi ile ‘CATI - Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’ ve yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirildi.

Yüzde 55.9 ‘evet’

‘Başkanlık sistemine geçiş ile ilgili referandum yapılacak olsa, tercihiniz ne yönde olur?’ sorusuna, ülke genelinde yüzde 55,9 evet, yüzde 36,2 hayır ve yüzde 7,9 oranında kararsız cevabı verildi.

Sakarya yüksek çıktı

Anket, Sakarya için dikkat çeken sonuçları gözler önüne serdi. Başkanlığa yüzde 70,3 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir destek veren Sakaryalılar, işaret edilen soruya ‘hayır’ için yüzde 20,9 ve kararsız için ise yüzde 8,8’lik oy verdi.

Toçoğlu başarılı mı?

Ankette ayrıca, ‘2014 yerel seçimlerinin ardından geçen 2,5 yıl değerlendirildiğinde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı buluyor musunuz?’ sorusu da deneklere yöneltildi. Vatandaşlar bu soruya ise, yüzde 56,5 oranında ‘başarılı’ cevabını verdi.

Başkan Toçoğlu ilk 5’te

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bu sonuçla 30 büyükşehir arasında en başarılı 4. başkan olarak listede yer aldı. Toçoğlu’nun, ORC’nin Haziran 2016 anketinden sonra sıralamadaki yerini 5 puan yükselttiği de dikkatlerden kaçmadı.

Yeni projeler yolda

Anket sonrasında Başkan Toçoğlu’nun belediye bürokratlarını toplayarak, “Halkımız yapmış olduğumuz çalışmalara destek oluyor. Sonuçlar güzel. Ancak, bu oranı daha da yükseltmek için tempoyu arttırmalıyız. Sizden beklentim elinizdeki işleri bir an önce bitirip, yeni projelere yönelmenizdir” dediği öğrenildi. Ayrıca Toçoğlu’nun yakın zaman içinde kamuoyuna sürpriz 2 büyük projeyi açıklayacağı öğrenildi. 

22 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1040 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU