‘HAYIR diyebilen ülkeyiz’23 Ekim 2016, Pazar

Sakara Valisi Hüseyin Avni Coş, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin, Türkiye'yi küçültmeye, zora ve dara düşürmeye, Türk milletini tutsak etmeye yönelik bir hain girişim olduğunu belirtirken, “Ama Türk milleti buna izin vermedi” dedi.

17 üniversite temsilcisi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi’nde 17 üniversiteden temsilcilerin katılımıyla düzenlenen Bilinçli, Kültürlü ve Demokratik 1. Gençlik Kongresi’nde konferans veren Vali Coş, “Çok şükür bugün Türkiye 'Hayır' diyebilen bir ülke. Sorun da burada başlıyor” dedi.

Şimşekleri çekiyor

Türkiye'nin küresel güçlerin çıkarlarına ve onların beklentilerine 'Hayır' diyebilmesi ve bunu diğer ülkeleri de teşvik edecek şekilde söylemesinin küresel güçlerin çıkarlarını ciddi bir şekilde zedelediğini söyleyen Vali Coş, “İşte bundan dolayı Türkiye küresel güçlerin şimşeklerini üzerine çekiyor” diye konuştu.

Milleti unuttular

Vali Coş, darbecilere ne pahasına olursa olsun, bu eylemin gerçekleştirilmesi için emir verildiğini belirtirken, “Darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye çok kısa sürede hem içeriden hem de dışarıdan işgal edilecekti. Ama söz konusu vatansa, milletse, devletse, milli ve manevi değerlerse, demokrasiyse ölümü göze alabilecek, bir kahramanlık sergileyecek milleti unuttular” dedi. 

2. Otoyol’da kamulaştırma başlıyor

Sakarya paralanacak!

İstanbul Boğazı’ndaki 3. köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlantıyı sağlayacak ve kinci otoyol olarak bilinen Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Sakarya'daki arazilerin kamulaştırılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından otoyolun geçeceği güzergahlardaki yerlerin acele kamulaştırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kapsama göre, ilimizde Serdivan, Adapazarı, Erenler ve Akyazı’da birçok mahalledeki araziler kamulaştırılacak. Kamulaştırma bedelleriyle Sakarya’ya para girmiş olacak.

 

Nereler kamulaştırılacak?

Adapazarı-Kömürlük, Kulaksız, Korucuk, Karapınar, Karaman, Karakamış, Hacıramazanlar, Güneşler, Trabzonlar, Süleymanbey, Rüstemler, Abalı, Tekeler, Çelebiler, Çerçiler, Dağdibi, Çamyolu, Budaklar, Abalı, Tekeler

Serdivan Beşevler

Erenler Küçükesence

Akyazı  Kızılcıkorman, Vakıf, Uzunçınar, Topağaç, Osmanbey, Bedilkadirbey, Eskibedil, Bediltahirbey

Bize yine hüsran!

0-0

Sakaryaspor, dün mutlak galip gelmek için çıktığı Darıca Gençlerbirliği karşısında kötü bir oyun sergileyince golsüz beraberliğe razı oldu.

Maç sonunda taraftarlar futbolculara tepki gösterirlerken, rakibin de ofsayttan attığı golü Allah’tan hakem kaçırmadı. 3 haftada bir puan alan Sakaryaspor, sahasında da bu sezon ilk kez puan kaybetmiş oldu. Abdullah CAN’ın Haberi SPOR’da

Vekillerden hiç ses çıkmadı

Demek ki duymadılar(!)

Komşu Kocaeli’ye yapılacak olan bin 180 yataklı hastanenin protokolü imzalanırken, ilimize yapılmasına yönelik vaat edilen bin yataklı hastaneden ise halen bir haber yok.

Vekiller nerede?

Dün gazetemizde, ‘Vekillerimiz duydu mu?’  manşetiyle verdiğimiz habere kamuoyundan ses gelirken, bu olayı duyması gereken vekillerden ise hiç ses çıkmadı.

Ne yapıyorlar?

Devletin Sakarya’ya zorunlu yapması gereken yatırımlar dışında, şehre hiçbir katkısı olmayan vekillerin ne yaptığını merak ettiklerini belirten vatandaşlar, “Başka illerde yatırımlar peşi sıra yapılıyor. Bizde ise vekiller ortada yok. Bari hastane için çaba göstersinler” dediler.

 

Şükür'ün evinde kızından

Gülen'e özel not çıktı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aranan eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür'ün Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın isteğiyle İstanbul'daki evinde yapılan aramada, üzerinde TSK yazılı kılıf içerisinde metal sarı renkli kama ile Şükür'ün çocuklarınca yazılan ve, "Kazasız belasız gelmeni istiyorum baba, Buse iyi geceler. Bir de benimle Begüm Elmas'ın hocaefendiye yazdığımız not var. Daha yazmadık ama ben sana telefonumdan mesaj atarım. Sen hocaefendiye göster tamam mı? Baba seni çok seviyorum. Sabah yanına geleceğim, bir şey söyleyeceğim." ifadelerinin yer aldığı not bulundu. 

Olay Güneşler’de yaşandı

Üzerine televizyon

düşen çocuk öldü

Adapazarı Güneşler Mahallesi’nde evinde oynarken üzerine tüplü televizyon ve dolap düşen 4 yaşındaki Zeynep Gözükara yaşamını yitirdi.

Oyun oynarken

Evlerinde kardeşleriyle odada oyun oynayan Zeynep Gözükara üzerine tüplü televizyon düşmesi sonucu ağır aralandı. 112 Acil Servis Ekiplerince Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Zeynep kurtarılamadı.

Mali müşavirlere taze güç

Sakarya Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, gerekli eğitimlerini ve stajlarını tamamlayarak ‘Muhasebeci-Mali Müşavir’ olmaya hak kazanan Murat Semiz, Eyüp Defne, Gökhan Kurşunlu, Keziban Dedecan ve Nermin Köse’ye belgelerini teslim etti.

 

Kocaali’ye doğalgaz

Kuzey ilçelerinde Karasu’dan sonra Kocaali de AGDAŞ tarafından yapılan çalışmaların ardından doğalgaza kavuştu. Doğalgazın ilçeye ulaşması nedeniyle yapılan törende Belediye Başkanı Ahmet Acar, herkese teşekkür etti. 

 

Sergide aşure ikramı!

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler ve demokrasi mücadelesi veren gaziler adına Adapazarı Belediyesi önünde sergi açılarak, halka pilav ve aşure dağıtıldı. 

 

TZOB Genel Başkanı Bayraktar açıkladı

Kırsal kalkınma kapsamındayız

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya’nın kırsal kalkınmayla büyüyeceğini belirterek, “Devlet, alt ve üst limitleri belirlenen tarıma yönelik ekonomik ve kırsal yatırımların yarısını karşılıyor. Bu kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat” dedi.

1 Aralık 2017

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi konusundaki tebliğin, Sakarya için de büyük fırsat sunduğunu belirten Bayraktar, “Hibe desteği alabilmek için projelerin 1 Aralık 2017 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor” dedi.

Her alanda yatırım

Sakarya’nın da içinde olduğu grupta, proje yelpazesinin ayrıntılı belirlendiğini söyleyen Bayraktar, “Hemen hemen her alanda yatırımlar hibe yoluyla destekleniyor. Hibeye esas proje tutarının üst limiti, ekonomik altyapı yatırımlarında 1 milyon lira ile 2 milyon lira arasında, kırsal ekonomik altyapı yatırımlarında ise 500 bin lira ile 1,5 milyon lira arasında belirlendi” dedi. Haberi 8’de

 

Bu haber toplam 1482 defa okundu.