Günün Tarihi:4 Haziran 2020

‘Mağduriyetler arttı’


CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, 15 Temmuz sonrasında gerçekleştirilen operasyonlarda adil olmayan uygulamaların ve haksızların yapıldığını belirterek, “Mağduriyetler arttı” dedi.

Operasyonlar

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen operasyonlar çerçevesinde haksızlıkların ve adil olmayan uygulamaların devam ettiğini belirten CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Başbakan bu yanlış uygulamaların sona erdiğini söyledi. Ancak bugün bile partimize sadece çocuğunu 2015 yılında bir kolejde okuttuğu için görevinden alınmış. Hala mağdur edilen vatandaşlar var. Keşke bu durum sona erse ve geri dönüşler hızlandırılsa çok güzel olurdu, ancak hala devam ediyor” dedi.

Resmi yazı: Taşkent, “Bir vatandaşımıza gönderilen görevden alma gerekçesinde yer alan ifade bizleri şaşkınlığa uğrattı. Resmi imzalı olarak gönderilen ifadede görevden alma sebeplerinden biri olarak kişinin 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde hükümet aleyhine çalıştığı yazılmış. Bu ülkede muhalif olmak ne zamandan beri suç oldu? Resmi bir kurumun yazısında bu ifade nasıl yer alabilir? Bunun altına nasıl imza atılabilir?” dedi.

Başvurular 500’e yaklaştı: Parti olarak mağdur olduğunu iddia eden vatandaşları dinlemeye devam ettiklerini ifade eden Ayça Taşkent, “Cumartesi günü 36 kişi gelerek milletvekilimize ve bana mağduriyetlerini anlattılar. Süreç başladığından bu yana partimize başvuranların sayısı 500’e yaklaştı. Vatandaşlarımız her gün geliyorlar. Biz kendilerinin dosyalarını oluşturarak, milletvekilimiz aracılığı ile genel merkezimize gönderiyoruz. İki haftadır oluşturduğumuz dosyaları da yine sayın vekilimiz genel merkezimize götürecek” dedi.

CHP’li değiller: Taşkent, “Mağdur olduğunu iddia ederek partiye başvuranların yüzde 90’ı CHP’li değil. Partimize oy vermemiş ve desteklemeyen vatandaşlarımız. Bu noktada kimsesizleri kimi olduğumuz için mutlu oluyoruz. Mağdur olduğunu düşünen herkese kapımız sonuna kadar açık. Biz bu vatandaşların mağdur olup-olmadıklarına karar vermiyoruz. Sadece haklarını savunmaları noktasında yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Çok güzel geri dönüşler de oluyor, partimize gelerek birçok vatandaş bu çalışmalarımızdan dolayı teşekkür ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

26 Ekim 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 975 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU