Günün Tarihi:29 Mart 2020

Problem çözme teknikleri


Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Problem Çözme Teknikleri” isimli bir eğitim gerçekleştirildi.

Bütüncül eğitim

Modern eğitim anlayışı gereği öğrencilerini farklı alanlarda yönlendirebilecek, yaşam-boyu öğrenme nosyonunu benimsemiş akademisyenler ile hizmet veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,  Sakarya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ADAPTTO) Proje Uzmanı Cihan Kılıç’ın katılımı ile “Problem Çözme Teknikleri” eğitimini gerçekleştirdi. Akademisyenlerin etkin katılımı “bütüncül eğitim” temalı gerçekleştirilecek aktivitelere önemli bir temel oluşturdu.

 

Yaratıcı yöntem

Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen “Problem Çözüm Teknikleri” konulu eğitim, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun çeşitli bölümlerinden akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşti. Eğitim çerçevesinde katılımcılara, problem çözümünde yaratıcı yöntemlerin kullanımı, beyin fırtınasını problem çözümüne entegre edebilme ve problem çözümünde takım çalışması konusunda kullanabilecekleri gerekli bilgi ve araçlar sunuldu.

 

Çözüme dair

Deneyimsel öğrenme döngüsü çerçevesinde tasarlanan eğitim, katılımcıların deneyimledikleri problemlere yaratıcı çözümler üretme pratiği geliştirmelerini sağladı. Problem çözüm süreçleri genel olarak incelendikten sonra iletişim problemlerinin çözümüne dair yol haritası belirlendi. Eğitim sonunda SHMYO Müdürü Doç.Dr. Selma Altındiş tarafından Uzm. Cihan Kılıç’a teşekkür belgesi verildi.

 

29 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 798 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU