Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Hastane duvarları rengarenk


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği’nin duvarları, SAÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi resim bölümünde okuyan öğrenciler tarafından iki haftalık bir çalışmayla çizgi film kahramanlarının resimleriyle boyandı.

Gönüllü

Hastane yönetimi ve personelin desteğiyle yoğun ilgi gören çalışma sonucu polikliniklerde görsel bir şölen oluştu. Polikliniğe gelen çocukların ve ailelerinde yüzünü gülümseten çalışmanın sosyal sorumluluk projesi kapsamında gönüllü olarak gerçekleştirildiğini ifade eden SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Remi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hayriye Koç Başara, gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başara, duvarlarda yerli ve yapancı çizgi film kahramanları kullanarak çocukların hastane ortamındaki gerginliğini azaltmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Mini tören

Yapılan çalışmanın tamamlanmasının ardından Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Remi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hayriye Koç Başara, Yrd. Doç. Dr. Şirin Yılmaz, Okt. Ayşe Bozdurgut, Arş. Gör. Onur Karaalioğlu, Arş. Gör. Mustafa Emrah Özaras,  Arş. Gör. Kevser Akçıl, Arş. Gör. Hilal Balcı, Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Yakup Tomak ile hastane yönetiminin ve çalışmaya katılan öğrencilerin katılımıyla hastanede mini bir tören düzenlendi.

Genç ressamlar

Çocuk polikliniğini gezerek inceleyen Genel Sekreter Sağlam’a yapılan çalışmanın ayrıntılarıyla ilgili Prof. Dr. Hayriye Koç Başara tarafından bilgi verildi. Poliklinik duvarların renklendiğini ve yapılan eserlerin her birinin birer sanat eseri olduğunu dile getiren Genel Sekreter Sağlam “Böylesine güzel bir çalışmada emeği geçen genç ressamlarımıza ve onları yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. İdari kısımda gerçekleşen kokteylin ardından çalışmaya katılan akademik personel ve öğrencilere teşekkür belgesi ile plaket verildi.

29 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1151 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU