Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Kadınlar çelenk bıraktı


Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve yönetimi Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Atatürk anıtına çiçek bıraktı.

Cumhuriyetin 93. Yıl dönümü vesilesiyle Kent Meydanında bir tören düzenlendi. Kent Meydanındaki programa katılan TKB Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve yönetimi Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Atatürk anıtına çiçek bıraktı. Burada bir açıklama yapan Başkan Yağan, “Türk kadını, Cumhuriyet öncesinde halkının tamamının teba olduğu bir dönemde, teba bile sayılmazken deyim uygunsa ismi bile okunmazken Cumhuriyet rejimiyle başlayan yeni dönemde toplum içerisinde birey olarak yerini alabilme olanağını elde etmiştir. Yani kadının var olma şansı ve var olabilme kavgası Cumhuriyet rejimi ile başlamıştır. Çağdaş bir dünyanın bir parçası olabilmek için Cumhuriyetin bize sağladığı olanakları kullanarak ve bunları titizlikle koruyarak, ulusal kurtuluş savaşımızda büyük emek ve özveriyle çalışan kadınlarımızın mücadele azmiyle yeniden ve atamızın çağrısına uygun fikren, ilmen, fehnen, bedenen, kuvvetli, yüksek karakterli muhafızlar olarak her türlü çabayı göstereceğimizi bir kez daha açıklıyoruz. Ataya olan minnet ve şükran borcumuzu onun hedeflediği konuma gelmekle ancak ödeyebileceğiz. Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerine herkes sahip çıkarsa biz bin sahip çıkacağız. Bu karanlıklarla çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza de yaşatacağız” dedi.

29 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1057 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU