Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Emniyete 49 yeni Toyota


İlimizdeki kurum sivil toplum kuruluşları ve hayırsever işadamlarının katkılarıyla Emniyet Müdürlüğüne alınan 49 araç düzenlenen törenle teslim edildi.

Hayırseverler

Şehrin Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırsever işadamlarının verdiği katkılar sonucu alınan 49 yeni aracın anahtar teslim töreni Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Vali Hüseyin Avni Coş, İl Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan, Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, Vali Yardımcıları, Toyota Fabrikası CEO’su Hiroshi Kato, STK temsilcileri ve hayırsever işadamları katıldı.

 

Sakarya’ya gömüldü

Törende konuşan Emniyet Müdürü Osman Babadağı, “Ülkemiz 15 Temmuz gecesi FETÖ mensuplarınca bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış ancak milletimizin iradesi ile bu girişim başarısız olmuştur. Sakarya’da bu darbe teşebbüsünün odak noktasında yer almıştır. Ancak Sakarya Valimiz Hüseyin Avni Coş’un komutasındaki emniyet güçlerimiz ve milletimiz sayesinde darbeci zihniyet, bir daha canlanamayacak şekilde Sakarya Ovası’na gömülmüştür” dedi.  

 

Çağın şartları

Babadağı, “Emniyet güçlerimiz milletimizin huzuru için gece gündüz çalışmaktadır. Başta polis araçları olmak üzere tüm imkanlarını en verimli şekilde kullanmaktadır. Ancak bu hizmetlerin daha iyi yürütülmesi araç sayının arttırılması ve çağın şartlarına ayak uydurulması ile mümkündür. Bu anlamda emniyetimize hibe edilen bu 49 araç vatandaşımıza daha hızlı ve kaliteli güvenlik hizmeti vermemizde büyük katkı sağlayacaktır” dedi.  

 

Toplam 54 araç

Vali Hüseyin Avni Coş ise, “ 49 aracın emniyet teşkilatımıza teslimi nedeniyle bir araya geldik. Bugün burada 49 yazılmış ancak daha önce de 5 araç almıştık yani toplamda 54 aracı emniyet teşkilatımıza kazandırmış olduk. Teşkilat mensuplarımız daha iyi hizmet verecekler. Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Emniyet Müdürü Osman Babadağı’na hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Vali Coş, “Allah yolunu açık etsin. Kendisine hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Plaketler verildi

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Avni Coş, ve protokol üyeleri araçları emniyet müdürlüğüne hibe eden kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket verdiler. Törenin ardından da araçları teslim alan polis ekipleri şehir turu attı.

29 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1215 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU