Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Yenigün’e Engelsiz Yaşam Merkezi


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Yenigün Mahallesi’nde inşa çalışmalarının başladığı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunurken, “Engelli yakınları, anneler, babalar inşallah tamamlandığında çocuklarını bu merkeze getirecekler”

Engelli aileleri

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar’ın da yer aldığı incelemede Başkan Toçoğlu, şantiye alanında devam eden çalışmalar ile ilgili görevlilerden bilgiler aldı. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, merkezin tamamlanmasının ardından hem engelli bireyler, hem de aileleri için önemli bir yer tutacağını vurguladı.

Uzman eğitimi

Yeni projeye dair bilgiler de veren Toçoğlu, “Yerel seçimler öncesinde şehre müjdesini verdiğimiz projelerimizden biri de, Engelsiz Yaşam Merkezi’ydi. Geçtiğimiz günlerde projenin yapım ihalesini gerçekleştirmiş, yüklenici firmaya yer teslimini tamamlamıştık. Şu anda inşa çalışmaları başlamış durumda. Hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu merkezde 0-20 yaş grubundaki engellilerimize dönük eğitimler ve bakım hizmetleri gerçekleştirilecek. Eğitimleri alanında uzman çocuk gelişimciler, fizyoterapistler ve psikologlar gözetiminde yapacağız. Çok yönlü bir merkez hayata geçirmeyi öngörüyoruz” diye konuştu.

Memnuniyet

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin hayata geçirilmesi ile birlikte engelli yakınlarının günlük ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabileceklerini de söyleyen Toçoğlu, “Engelli yakınları, anneler, babalar inşallah tamamlandığında çocuklarını, yakınlarını bu merkeze getirecekler. Bu sayede onlar da günlük ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayacaklar. Projenin bu yönünü çok önemsiyoruz. Hem engelli kardeşlerimiz, hem de onların aileleri için oldukça faydalı bir projeyi şehre kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Merkezimizin içerisinde spor salonu, eğitmen sınıfları, sosyal çalışmacı odaları, yemekhane, mutfak ve dinlenme odaları bulunacak. Bin metrekarelik alanda 3 katlı bir yapı inşa edeceğiz. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Zemin çalışması

Projede devam eden inşa çalışmalarına ilişkin konuşan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun talimatları doğrultusunda şehrimiz için çok fonksiyonlu yeni bir merkez için çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Şu anda ekipler proje zemin alanına membran yerleştiriyor. Belirlenen çalışma takvimi doğrultusunda tüm işlemler ivedilikle hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı.

31 Ekim 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 972 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU