Günün Tarihi:2 Mart 2021

Şehitleri böyle andılar


Geyve İlçesi Alifuatpaşa İlkokulu 1/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri İbrahim Yıldırım yönetiminde hazırladıkları “15Temmuz Şehitlerini Anma Programı” nı sergiledi. Programı, okul öğrencileri Ahmet Mete Özdemir ve Sude Çapoğlu sundu.

Duaya katıldı

Saygı Duruşu sonunda, İstiklal Marşı programa katılanlar tarafından birlikte söylendi.

Okul Müdürü Zikrullah Öz konuşması sonunda, ” 15 Temmuz Belgeseli.” izlendi.

Okul Aile Birliği Başkanı Sevilay Kan’ın konuşmasının sonunda; Öğrencilerden İrşadi Tayfur Kur’an-ı Kerim okudu ve Rabia Ekinci Şehitlere Dua etti ve tüm konuklar duaya katıldı.

“15 Temmuz Marşı” besteci ve seslendiren sanatçı-öğretmen Yusuf Dülger’e “Teşekkür Plaketi” sunuldu.

 

Okul korosu

Programın şiirler bölümünde; “Vatan Türküsü” şiirini Ayşe Beren Korucuoğlu, Berat Efe Dikyol, Doruk Özkan, Burhan Yücel Karataş sundu. “Bu Vatan Kimin? ” şiirini Ekin Özer, Kerem Taştekin, Asude Yanar, Fırat Turan, Emirhan Aylanç,Mert Kurt sundu. “Bu Vatan Bizim” şiirini Mustafa Anıl Aşan, Utku Yağız Ölmez, Şevval Yıldırım, Erhan Kan sundu.

“15 Temmuz Marşı” nı sanatçı-öğretmen Yusuf Dülger seslendirdi ve sınıf öğrencilerinden oluşan koro marşa katıldı.

 

Müzik desteği

Şiirler bölümünde, “Selam Olsun” şiirini Ömer Efe Altın, İpek Özmen, Ali Efe Toy sundu. “Ey Sevgili” şiirini Eylül Çapoğlu, “Bayrak ” şiirini Yağmur Ölmez sundu. Okunan tüm şiirlere öğrenci velisi Mustafa Aşan gitarı ile müzik desteği verdi.

 

Pankartla çıktılar

Program, 1/B sınıfı öğrencilerinin sahneye; “Henüz Okuma Yazma Bilmiyoruz. Ama, Vatanımıza Nasıl Sahip Çıkacağımızı Çok İyi Biliyoruz” pankartı ile çıkmalarıyla sona erdi. Programa; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Korkmaz, Geyve Belediye Başkan Yrd. Abdullah Özdemir, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

2 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1279 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU