AGDAŞ ile SAÜ ortak oldu4 Kasım 2016, Cuma

Alt yapı çalışmaları

Doğal gaz dağıtımı ile ilgili AR-GE çalışması yapmak isteyen AGDAŞ, SAÜ Mühendislik Fakültesi ile 2017-2021 stratejik plan hedefleri kapsamında ar-ge ortaklık anlaşması yaptı. Anlaşma hakkında detayları konuşmak için SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Yılmaz Uyaroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Gültekin Çağıl ile birlikte bazı akademisyenler AGDAŞ’ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette anlaşmanın detaylarının belirlendiği ve AGDAŞ alt yapı çalışmaları hakkında bilgilerinin aktarıldığı belirtildi.

 

Önemli anlaşma

AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, 2003 yılından beri Sakarya’ya kesintisiz doğal gaz arzı sağladıklarını ama bununla yetinmeyerek gelişimi ve yenileşimi ilke edindiklerini, yaptıkları işi daha iyi seviyelere taşımak için sürekli çalıştıklarını belirtti. Bu kapsamda SAÜ mühendislik fakültesi ile önemli bir anlaşma yaptıklarını, önümüzdeki yıl itibariyle ar-ge çalışmalarına ağırlık vererek doğal gaz sektörüne yön veren bir şirket olmak istediklerini söyleyen Demir, SAÜ ile yapılan ortaklık sonucunda birçok başarılı proje üretileceğine inandığını ve her iki tarafa da hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

 

Çağrı merkeze

Öğle yemeğini AGDAŞ yemekhanesinde yiyen SAÜ Heyeti genel müdürlük binasını gezerek şirket çalışmaları hakkında bilgi aldı. AGDAŞ çağrı merkezini oldukça beğenen heyet yapılan toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu haber toplam 993 defa okundu.