Günün Tarihi:20 Eylül 2021

AGDAŞ ile SAÜ ortak oldu


AGDAŞ, 2017-2021 Stratejik Planı kapsamında AR-GE çalışmaları için Sakarya Üniversitesi ile anlaşma imzaladı.

Alt yapı çalışmaları

Doğal gaz dağıtımı ile ilgili AR-GE çalışması yapmak isteyen AGDAŞ, SAÜ Mühendislik Fakültesi ile 2017-2021 stratejik plan hedefleri kapsamında ar-ge ortaklık anlaşması yaptı. Anlaşma hakkında detayları konuşmak için SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Yılmaz Uyaroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Gültekin Çağıl ile birlikte bazı akademisyenler AGDAŞ’ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette anlaşmanın detaylarının belirlendiği ve AGDAŞ alt yapı çalışmaları hakkında bilgilerinin aktarıldığı belirtildi.

 

Önemli anlaşma

AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, 2003 yılından beri Sakarya’ya kesintisiz doğal gaz arzı sağladıklarını ama bununla yetinmeyerek gelişimi ve yenileşimi ilke edindiklerini, yaptıkları işi daha iyi seviyelere taşımak için sürekli çalıştıklarını belirtti. Bu kapsamda SAÜ mühendislik fakültesi ile önemli bir anlaşma yaptıklarını, önümüzdeki yıl itibariyle ar-ge çalışmalarına ağırlık vererek doğal gaz sektörüne yön veren bir şirket olmak istediklerini söyleyen Demir, SAÜ ile yapılan ortaklık sonucunda birçok başarılı proje üretileceğine inandığını ve her iki tarafa da hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

 

Çağrı merkeze

Öğle yemeğini AGDAŞ yemekhanesinde yiyen SAÜ Heyeti genel müdürlük binasını gezerek şirket çalışmaları hakkında bilgi aldı. AGDAŞ çağrı merkezini oldukça beğenen heyet yapılan toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

4 Kasım 2016 , Cuma Bu haber toplam 987 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU