Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Spor tarihinin en ağır cezasını aldı


Basketbol Federasyonu Disiplin Talimatı’nın hışmına uğradı --------

Kerem Gönlüm’ün

gönlü kırıldı

 

Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı’nın en önemli isimlerinden biri olan Kerem Gönlüm, Basketbol Disiplin Talimatı’nın verdiği karar ile 6 maç cezaya çarptırıldı.

İndirildi

Geçtiğimiz hafta Atatürk Spor Salonu’nda Acıbadem ile oynanan maçın faturası kesildi. Basketbol Disiplin Kurulu, Kerem Gönlüm’e  spor tarihindeki en ağır cezayı verdi ve 6 maç müsabakalardan men edildi. Ancak tahrik unsurunu dikkate alan disiplin kurulu, bu cezayı 4 müsabakaya indirdi.

Para ile

Kerem Gönlüm’e 4 maçlık cezanın yanı sıra, 12 bin TL verilen ceza da yine hafifletici nedenlerden dolayı 8 bin TL’ye indirildi. Taraftarların oyun alanına attıkları yabancı maddelerin cezasını da disiplin kurulu 5 bin TL olarak belirledi.

Başlatan

taraftı

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçta olayları başlatan ve Büyükşehirli sporcuları tahrik eden Acıbademli sporculardı. Rakip takım oyuncuları tahrik edip Büyükşehir’in ceza almasına neden oldular.

İşte cezanın

gerekçesi

1.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Spor Kulübü  sporcusu Kerem Gönlüm’ün eylemlerine uyan Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 11.6. ve 36.

Maddeleri gereğince, 6 müsabakadan men ve 12.000,00 TL para cezası ile

cezalandırılmasına, verilen temel cezaya Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 13.

maddesinde ifade edilen tahrik indirimi uygulanmak sureti ile temel ceza 1/3

oranında indirilerek neticeten 4 müsabakadan men ve 8.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, 2.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Spor Kulübü’nün, taraftarlarının müsabaka sırasında sahaya yabancı madde atmaları ve 2 kez anons yapılmak sureti ile oyunun durmasına da neden olmaları sebebiyle

Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 7.,11. 6., 29.1 ve 29.2.2.maddeleri gereğince,

5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,3.Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 51. maddesi çerçevesinde para cezalarının 30gün içinde ödenmesi gerektiği ile Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 52. maddesi doğrultusunda 28.01.2012 tarihli ve 28187 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Spor

Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu Yönetmeliği gereğince Tahkim Kurulu nezdinde gerekçeleri belirtilerek yazılı itirazda bulunulabileceğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.

------------------------------

Sezona galibiyet parolasıyla başlayan devler, bugüne kadar yaptıkları 7 maçın 6’sını kazandılar

------------------

Şimdi

sıra 7nci

galibiyeti

almaya

geldi

----------------------

Büyükşehir Belediyesi’ne

RAKİP DAYANMIYOR

Lige Düzce galibiyeti ile başlayan, Eskişehir ve Yalova galibiyetleri ile devamını getiren devler, ilk yenilgisini ligin 4ncü haftasında Pertevniyal’dan aldı.

Yeni sayfa

Pertevniyal yenilgisinden sonra yeni bir sayfa açan ve deplasmanda Bursa’yı yenen Büyükşehir Belediyesi, daha sonraki maçta evinde gergin geçen Acıbadem maçını kazandı. Önceki günü de Muğla’da geçiren 12 dev adam, rakibini farklı skorla yenip ligdeki 6ncı galibiyetini aldı.

Durmak yok

Büyükşehir Belediyesi’nde dur-durak yok. Muğla deplasmanından döner-dönmez hazırlıklarına başlayan ve 7nci galibiyetini almak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, yarın akşam Atatürk Spor Salonu’nda  Gelişim Koleji ile 8nci maçına çıkacak.

Üzüldüler

Kerem Gönlüm’e verilen 4 maçlık cezayı ağır bulan devler, yarınki karşılaşmaya kazanmak için çıkacaklarını ve Acıbadem’i yenerek galibiyeti kendilerini desteklemeye giden taraftarlara ve Kerem Gönlüm’e hediye edeceklerini söylediler.

Hedef ilk 8

Büyükşehir Belediyesi Basketbol Yönetimi ise, geçtiğimiz sezon yapılan hatayı yapmayıp ilk 8’e kalarak Play-Off maçlarının ardından şampiyon olmak istediklerini söylediler. Ligde önemli olanın ilk 8’e girerek Play-Off’a kalmak olduğunu söyleyen Cavit Akova ise “Bu güç bizde var. Geçtiğimiz sezon yaptığımız hatayı yapmayacağız” dedi.

Doğru değil

Yarın akşam Gelişim Koleji ile önemli bir maça çıkacaklarını söyleyen Basketbol Yöneticisi Cavit Akova, “Kerem Gönlüm’e verilen  ceza bizleri üzdü. İyi gittiğimiz bir dönemde bu tür ceza ile karşı karşıya kalmak doğru değil, ama tahriklere ise asla kapılmayacağız. Önümüzü kim kesmeye çalışırsa, çalışsın bunda da başarılı olamayacaklar” dedi.

 

7 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1316 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU