Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Dolmuşlar 8+1 oluyor!


Şehir içinde yolcu taşıyan dolmuş taksilerin yolcu sayısının 8’e çıkarılmasına yönelik talepleri komisyonda kabul gördü. Bugünkü meclisten çıkacak karar ile 10 bin lira ruhsat parası veren dolmuşçu 8 yolcu taşıyabilecek.

Eylül ayında

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında gündeme getirilen istek, Ulaşım ve Plan Bütçe Komisyonu’na müşterek olarak havale edilmişti. Komisyonların yaptığı çalışma sonrasında dolmuşların koltuk sayılarının 8+1’e çıkarılmasının olumlu bulunduğu öğrenildi.

Bedeli 10 bin lira

Dolmuş taksi sahipleri bugünkü mecliste komisyonlardan gelen kararın onaylanmasının ardından 10 bin liralık bedeli ödeyerek 8+1 (8 yolcu-1 şoför) kapasitesine sahip araçla yolcu taşımacılığına başlayabilecek. Dolmuşçuların bu karar üzerine araçlarını yenilemeleribekleniyor. 

14 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 990 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU