Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Vatandaşa verem taraması


Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibi, Halk Sağlığı Müdürlüğünden getirttiği gezici röntgen tarama aracı vasıtasıyla vatandaşı verem taramasından geçirdi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, ekip arkadaşları ile birlikte İlçe Merkezinde bulunan Gazi Süleyman Paşa Camii önünde başlattığı tarama çalışmasında kendilerine müracaat edenlerin bir taraftan filmlerini çekip sonuçlarını kendilerine bildirirken, diğer taraftan da verem hastalığı ile ilgili bilgiler verdi. Yılmaz, “Bilindiği gibi verem hastalığına halk arasında ince hastalık denmektedir. Aşısı bulunduktan sonra tedavi kolaylaşan bu hastalığın artış göstermesinin bir ç ok sebebi var ama en önemli sebeplerinden biri kuşkusuz iyi beslenememekten kaynaklıdır. Tedavisi mümkün olan hastalıkta erken teşhis hayli önemlidir” dedi.  Akyazılılar da, İlçe Sağlık Müdürlüğünün verem hastalığı ile ilgili olarak başlattığı çalışmadan memnun olduklarını belirtirken, 100 bin nüfuslu bir İlçede faaliyetini sürdüren Verem Savaş Dispanserinin kapatılmasına da olan tepkilerini dile getirmeyi ihmal etmediler. 

15 Kasım 2016 , Salı Bu haber toplam 1098 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU