Günün Tarihi:21 Eylül 2020

Bu eğitimler başka


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’nde eğitimler başladı.

Projeler üretip

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, “Faaliyetlerimizi sadece yetişkinler ya da çocuklar olarak sınırlamayıp; aileyi ve ailenin tüm fertlerini önemseyerek çalışmalar sürdürmekteyiz. Anne, baba ve çocuk rollerinin yanı sıra bireysel rollere ve ihtiyaçlara göre projeler üretip; bu projeler ile vatandaşlarımıza hizmette bulunmayı gaye edindik. Bu hedefle yola çıkarak çalışanlara yönelik ‘Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’ni başlattık” diye konuştu.

 

Rahatlatıcı

Karapınar şunları söyledi; “Çalışanlara yönelik ‘Pozitif Yaşam Ve Ritim Atölyesi’ ile amacımız çalışma hayatının ve yaşamın gerekliliklerinin neden olduğu olumsuz durumlara rahatlatıcı teknikler ve etkinlikler sunarak kişilerin yaşam kalitelerini arttırıp bireysel farkındalıklarını kazandırmaktır.”

 

Stres altında

Karapınar, “Aşırı stres altında olmak kişilerde öfke kontrol kaybı, kaygı bozuklulukları gibi psikolojik kökenli bireysel sorunların yanı sıra aile içi huzursuzluklara varacak problemlere neden olabilmektedir. Bu durumlardan yola çıkarak “Pozitif Yaşam ve Ritim” projesi ile kişilere gün içerisinde yaşadıkları yoğun stres yaratan durumlarla baş edebilme becerisi kazandırmayı amaçlamaktayız.”

 

4 ay sürecek

Karapınar, “Aile ve Çocuk Hizmetleri olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme projelerinin yanı sıra ihtiyaca yönelik kişisel gelişim ve kişisel farkındalık konularına daha fazla ve aktif projelerle yer vermek istiyoruz. Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyemizi de 11 Kasm Cuma günü başlattık. Haftada bir gün ve 4 ay sürecek eğitimlerimiz renkli dakikalara sahne oldu. Aynı zamanda kayıt almaya da devam ediyoruz. 444 40 54 (3714) numaralı telefonu arayarak projeye kayıt yaptırılabilir. Ayrıca projemize gösterilen ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

16 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 713 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU