Günün Tarihi:27 Ekim 2020

‘Evlat acısını Allah kimseye göstermesin’


Şehit kaymakamımızın anne ve babası evlatlarının gururunu yaşıyor

Mardin'in Derik Kaymakamlığı’na PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün anne ve babası, evlatlarının herkes tarafından sevilmesinin gururunu yaşıyor.


Baba Asım Safitürk, “Öyle bir evlat ki hiç sıkıntısını çekmedim. Görevinde en ufak bir sevilmeyen hareketini görmedim. Bu yönleriyle teselli buluyorum, ama evlat acısını Allah kimseye göstermesin" dedi.
 

Anne Fatma Safitürk, "Allah devlete zeval vermesin. Yavrumuz bizim için çok hayırlı bir evlattı. Ramazan Bayramı'ndan sonra da görmedim. Çok hasretim. Allah bunu yapanları yakın zamanda cehenneme düşürsün" dedi.

 

Taziyeler teselli: Mardin'in Derik Kaymakamlığı’na PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen Arifiyeli Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün ailesine taziyeler teselli oldu.  Şehit babası Asım Safitürk, yaptığı açıklamada, oğlunun şehit düşmesinin hem üzüntüsünü, hem de gururunu yaşadıklarını söyledi.

Sıkıntı da bile arardı: Sabah uyandığı zaman ilk oğlunun aklına geldiğini ifade eden Safitürk, şu değerlendirmede bulundu; "Daha önceden şehit evine gelen haberciler, 'Eve ateş döküldü' diyorlardı. Biz de televizyondan bakıp buna üzülüyorduk, ama bizim kalbimize ateş döküldü. Eve değilmiş, kalbe dökülüyormuş ateşler. Benim tesellim, efendimizin buyurduğu gibi vatan sevgisi imandan kaynaklanır. Görev yaptığı yere gittim, endişem hiçbir zaman durmamıştı. Acaba ne oldu, uyandığım zaman o aklıma geliyordu. O sıkıntılı zamanlarda bile beni arar 'Baba nasılsın, iyi misin?' derdi. Sanki o sesi hala duyuyorum." 

Tesellim inancım: Oğlunun anne, baba ve kardeşlerinden çok uzakta görev yaptığına dikkati çeken Safitürk, inancı gereği ayet ve hadislerle teselli bulduğunu söyleyerek, şöyle devam etti: "İnandığımız kitapta 'Allah emretmedikçe hiçbir canlı ölmez' ayeti teselli ediyor. Ailenin en büyüğü 75 yaşında benim. 7 çocuğumun en küçüğü de oydu. Demek ki Allah'ın izni böyleymiş. Ruhlar aleminde Allah böyle takdir etmiş. Bunlar bizi teselli ediyor. İfade edemeyecek kadar teselli olduğum başka bir şey de çok muhterem, Allah ömrünü uzun eylesin, Allah hedeflediği zaferleri muvaffak eylesin Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, valilerimiz, emniyet güçlerimizin hepsi evimize gelip bizi teselli etti. Milletimiz harekete geçti. Yurt içi ve yurt dışından telefonlar geliyor, bunlar bize teselli kaynağı oluyor"

Sevilen bir kişiydi: Baba Safitürk, oğlunun mesai arkadaşları tarafından da sevilen biri olduğunu belirterek, "Öyle bir evlat ki hiç sıkıntısını çekmedim. Görevinde en ufak bir sevilmeyen hareketini görmedim. Bu yönleriyle teselli buluyorum, ama evlat acısını Allah kimseye göstermesin. Derik Emniyet Müdürü aradı. 'Başınız sağ olsun. Öyle bir evlat yetiştirdiniz ki bana hep kardeşim derdi' dedi ve ağladı. Ben de 'Allah razı olsun, Allah bu acıyı size göstermesin' dedim. İşte biz bunlarla teselli oluyoruz. Vatanımız sağ olsun. Allah böyle acıyı kimseye göstermesin" ifadesini kullandı.

Allah’a havale ettim: Vatanın ekmeğini yediği, suyunu içtiği halde vergi vermeyen, kaçak elektrik kullanan, askere gitmeyen hainleri Allah'a havale ettiğini vurgulayan Safitürk, "Allah inşallah en kısa sürede ülkemizin görevlileri, emniyet güçleri, askeri güçlerimizin ordumuzun bunların hakkından geleceğine inanıyorum. Allah yardımcıları olsun. Milletimize teşekkür ediyorum ama bu hainler bu memleketin bayrağı altında olacaklar. Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içecekler ama memleketin en büyük düşmanı olan dış güçlerle iş birliği yapıp, böyle vatan evlatlarını kurban edecekler. İşte buna çok üzülüyorum. Milletimiz sağ olsun. İnşallah son şehidimiz olur" dedi.

Çok hayırlı bir evlattı: Anne Fatma Safitürk de, "Allah rahmet eylesin, Allah devlete zeval vermesin. Yavrumuz bizim için çok hayırlı bir evlattı. Ramazan Bayramı'ndan sonra da görmedim. Çok hasretim. Allah bunu yapanları yakın zamanda cehenneme düşürsün" diye konuştu.

Çok ilginç şeyler: Şehidin ağabeyi Haydar Safitürk de tüm dünyanın kardeşini sevdiğine işaret ederek, "Ne yaparsak yapalım, biz bu kadar sevgi göremezdik. Çok ilginç şeylere rastladık. Örneğin; kabri başındayken bir vatandaş telefonla beni aradı, 'Şu an kabrindeyim, kendisine Kur'an-ı Kerim okuyorum' dedim. Ağabey, Allah'ını seversen telefonunu kabrinin üstüne koy da ben de bir Fatiha okuyayım' dedi. Yani böyle bir şey gördünüz mü? Bu çok duygusal bir an" dedi.

Biz ödül aldık: Kardeşinin görevindeyken kahramanca şehit olduğuna işaret eden Safitürk, şunları ifade etti; "Ama O’nu şehit eden gözükemeyecek kadar bir alçak. Ben insan demiyorum. 'Böyle birini vurduk' diye sevinmesinler, biz ödül aldık. Bundan daha büyük bir ödül göremeyiz. Memleketimin en ufağından en büyüğüne kadar herkes bize ulaştı, sarıldı. Bundan daha büyük, tatlı bir şey olabilir mi?” dedi.

Cumhurbaşkanı aradı: Safitürk, “Cumhurbaşkanımız beni aradı, dedi ki, 'Çok önemli yurt meseleleri için yurt dışındayım.' Cenazemiz öğlen defnedilecekti. 'Bunu ikindiye alın, ben de bu şerefe nail olmak istiyorum' dedi. Biz bundan daha büyük bir şeref yaşayamayız. Kardeşim bize bu kadar büyük bir şeref yaşattı, ne mutlu. Allah, mekanını cennet etsin. Biz O’nun sayesinde belki ahiret hayatında rahat edeceğiz. Çok iyi bir çocuktu. Sınıf arkadaşları, görev yaptığı yerler, mahalle arkadaşları, tanıyan-tanımayan herkes ağlıyor, ben ağlamıyorum. Elhamdülillah, Cenab-ı Hakk'a sonsuz şükürler olsun" dedi.

Ahirette dayanağımız: Haydar Safitürk, şehit kardeşini dünyanın en güzel adıyla isimlendirdiklerini, Allah'ın en çok sevdiği isimle yaşadığını belirterek, ahirette çok güzel bir dayanakları olduğunu dile getirdi. Bundan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Safitürk, "Benim de 4 çocuğum var. Ben de hala aslanlar gibiyim. Karşımızda bize karşı gelebilecek insan bulamayız. Memleketimizde bu tür kahpeliklere sahip çıkan siyasetçiler düşünsün. Teröristin cenazesine gitme alçaklığını gösteren alçaklar düşünsün. Bizim cenazemize dünya katıldı” dedi.

Toprak alabilir miyim?: Arifiye'nin nüfusunun 40-50 bin olduğunu ama milyon insandan bahsedildiğini söyleyen Haydar Safitürk, “Dün kabirdeyken yine biri daha geldi, Edirne taraflarından geldiğini söyledi. 'Ağabey, ben bu mübarek kabirden bir avuç toprak alabilir miyim?' dedi. 'Al kardeşim' dedim. Bu çok değerli bir hadise. Basit siyaset yapıp teröristlerden menfaat bekleyen alçaklar düşünsün. Cenaze, ahiret hayatında bizi taşıyacak araç. Bizi cenazeyle ağlatamazlar. Bizi cenazeyle üzemezler. Biz bu memleketin asıl sahibiyiz. Vatanım sağ olsun" sözlerine yer verdi. 

16 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 987 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU