Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘İlimiz için çalışmalıyız’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bayrak ve yönetimini ağırladı.

70 bin istihdam

SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyarette Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kösemusul, “İlimiz her geçen gün gelişip ilerliyor. Bu bağlamda inşaat sektörümüzün önemi ve günden güne artıyor. Müteahhitler Birliği olarak sorumluluğunuz çok fazla. Kurulan ve faaliyet geçecek OSB’lerle birlikte yaklaşık 70 bin istihdam ve dolayısıyla bu da uzun vadede yaklaşık 200 bin göç anlamına geliyor. Bu kadar göçü karşılayacak konut ihtiyacı da ortaya çıkıyor. Her alanda yaşanan gelişim inşaat sektörü ile birebir alakalıdır” dedi.

 

Büyüyen il

Kösemusul, “Şehrimizin görkemli bir şekilde ilerlemesi biraz da siz müteahhitlerin elinde. Büyük düşünüp ihtiyaçları doğru tespit ederek ilerlemeliyiz. Birlikte hareket ederek birlikte büyümeliyiz. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmak yolunda, büyük reformlarla karşılaşacağız. Bu süreçte Sakarya lokomotif bölgelerden biri haline gelecek. Biz ilimizde bu büyümeyi yöneten erkler olarak gayret göstermeye devam edeceğiz. Bizlere büyük iş düşüyor. Yeni projelerle gelişime katkı sağlamalıyız. Zorunlu olarak büyüyen bir ilde yaşıyor olmanın sorumluluğunu taşımalıyız” dedi.

 

Vizyoner olmalıyız

Kösemusul, “İlimizin reklamını da iyi yapmalıyız. Mimari, insani, sosyal yaşam olarak yaşanabilir bir il olduğumuzu ulusal ve uluslararası platformda göstermeliyiz. Para kazanabiliriz ama vizyon parayla satın alınabilen bir unsur değildir. Vizyoner olmalıyız. Bir adım sonrasını planlayarak ilimiz için çalışmalıyız. Bu doğrultuda SATSO olarak tüm kurumlarla olduğu gibi Müteahhitler Birliği’mizle de işbirliği çerçevesinde çalışmayı arzu ediyoruz.” diye konuştu.

 

Kurumsal iletişim

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ise birliğin çalışmaları ve vizyonu ile ilgili bilgi vererek kurumlar arası diyaloğun önemine değindi. Bayrak konuşmasında “Bizler ilimizin gelişmesi ve ilerlemesi adına sektörel olarak gayret ediyoruz. Bunun başarı ile yürümesi için kurumlar arası iletişim, işbirliği ve diyaloğu geliştirmeyi hedefliyoruz. SATSO ile de bu çerçevede başarılı çalışmalar yürüteceğimize inanıyoruz. İlimize, güvenilir modern eserler kazandırmak ana önceliğimizdir. Müteahhitlerin sesi soluğuyuz. Desteğiniz için teşekkür ederiz” dedi. 

17 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 901 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU