Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Karasu İHO'dan bir başarı daha


8-9 Kasım tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sakarya genelindeki tüm ortaokullarda yapılan TEOG deneme sınavında Karasu İmam Hatip Ortaokulu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe birincisi oldu.

 

En başarılı

6 dersten yirmişer soru olmak üzere yüz yirmi sorunun sorulduğu sınavda öğrenciler 23-24 Kasım'da yapılacak TEOG sınavı öncesi kendilerini deneme fırsatı bularak eksik oldukları konuları tespit ettiler. Karasu İmam Hatip Ortaokulundan 94 öğrencinin katıldığı deneme sınavında Türkçe dersinden 11,32; matematik dersinden 11,86; din kültürü dersinden 14,10; fen bilgisi dersinden 14,20; T.C. inkılap Tarihi dersinden 11,20 ve İngilizce dersinden 12,2 ortalama yaparak 436.18 puan ortalamasıyla ilçe merkezindeki en başarılı okul oldu.

 

Dereceye ödül

Bu deneme sınavında 8-B sınıfından Muhammet Emin Baş 692,22 puanla ilçe 1.'si, il 6.'sı; 8-C sınıfından Beyza Gürgün 676,67 puanla ilçe 2.'si; 8-D sınıfından Didem Yavuzyiğit ile 8-C sınıfından Sevde Aydın 645,56 puanla ilçe 13. sü olarak dereceye girdiler. Başarılı öğrenciler için yapılan ödül töreninde öğrenciler ödüllerini babalarının elinden almanın gururunu yaşadılar.

 

Gelenekselleşti

Okul Müdürü Muhammet Aygün başarılı öğrencileri tebrik ederek, "İmam Hatip okulumuzun başarısı artık gelenekselleşmiştir. Bu başarıda emek sarf eden öğrencilerimizin yanında özellikle öğretmenlerimizin ayrıca velilerimizin payı büyüktür. Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle daha nice başarılara İnşallah" dedi.

17 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 114892 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 21 Kasım 2016 , Pazartesi

eğitimci

Sınavda Kızılcık Ortaokulu Karasuda ilçe birincisi, Sakaryada ise il ikincisi olmuştur. imamhatip müdürü kime yalan söyleyip yalanacağını şaşırdı galiba

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU