Günün Tarihi:18 Mayıs 2021

‘Gizli oyunlar oynamadık’


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK)’in yeni Başkanı Sebahattin Karakasal, Ahmet Aya’nın başkanlık görevinden düşürülmesinden sonra yaşanan gerginlik üzerine açıklama yaptı.

Menfaatler

Karasakal, “Kooperatif Yönetim Kurulumuzun, Kooperatifin ihtiyaçları ve menfaatleri kapsamında, Ana Sözleşmesine uygun olarak, yönetim kurulunda yapmış olduğu görev değişikliği; gerek görsel basında, gerek yazılı basında, gerekse sosyal medyada, gerçekler çarpıtılarak, siyasete malzeme yapılıyor olması nedeniyle, bu yazılı basın açıklamasını yapmaktayız” dedi.

 

Hizmet ederken

Karasakal, “Kooperatifimizin, 54 bin çiftçi ortağı bulunmaktadır. Çiftçi olan ortaklarımıza hizmet ederken, her daim, Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Bu çizgideki bir kuruluş olmamız nedeniyle de şu veya bu partiye dahil olmadık, olmamız da mümkün değildir. Kooperatifimiz ve ortaklarının menfaatlerini gözeten, devletine, milletine hizmet eden herkesle birlik beraberlik içinde çalıştık, çalışmaya da devam etmekteyiz” dedi.

 

Oyunlar oynamadık

Karasakal, “Kimse için gizli saklı senaryolar yazmadık, oyunlar oynamadık, kimseye de bizim üzerimizden senaryo yazdırmadık.  Bu hususu ortaklarımız ve Sakarya halkının böyle bilmesini isteriz. Kooperatif Anasözleşmesine göre, Genel Kurul Toplantısında üyelerimiz, yönetim kurulunu belirler, belirlenen bu yönetim kurulu üyeleri de, kendi içinden, yönetim kurulu başkanı ve başkan vekilini belirler” dedi.

 

Saygısızlıktır

Başkan Karasakal, “Seçilen yönetim kurulu üyeleri arasında, görev dağılımı her zaman herhangi bir yönetim kurulu toplantısında değiştirilebilir. Görev dağılımı, yönetim kurulu üyelerinin hür iradeleri ile verilen bir karardır. Aksini söylemek yönetim kurulu üyelerine ve ortaklarımıza saygısızlıktır. Hiç kimse Kooperatifimiz üzerinden siyaset yapma hakkına sahip değildir. Burası bir çiftçi kuruluşudur, buraların siyasete malzeme yapılması uygun değildir.

Dün olduğu gibi bugün de Kooperatif ve ortaklarımıza daha iyi hizmetler vereceğiz. Gün, dünden çok, en az yarın kadar çalışma günüdür.  Tüm kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur” dedi.  

19 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 115000 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 19 Kasım 2016 , Cumartesi

koop üyesi

Ben yılların kooperatif üyesiyim daha öncede böyle olaylar yaşadı bu kooperatif ama o koltuğa ama haklı ama haksız kim oturdu ise yönetim kurulu üyelerini yanına alarak tüm kamu oyuna doğru yada yalan bilgiler sunarak en kısa sürede seçime gidip kooperatif üyeleri tarafından hak ettiler ise görevde bırakıldılar hak etmediler ise kooperatif yönetiminden tamamen uzaklaştırıldılar. Sebahattin başkanda eğer davasında haklı ise bu kararlarının arkasında siyasi veya başka bağlantılar yok ise acilen Ahmet başkanın neden başkanlıktan düşürüldüğü konusunda tüm yönetim üyeleri ile birlikte kooperatif ortaklarına tatmin edici açıklama yapmalı ve en kısa sürede seçime gitmelidir. Bundan başkası üyelere saygısızlık ve hakarettir.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU