Günün Tarihi:23 Ocak 2021

En iyi filmi izlediler!


Serdivan Belediyesi’nin bünyesindeki Fikir ve Sanat Akademisi’nde, 6 haftalık güz döneminin yarısı geride kaldı.

Sinema dersi

Ali Gemuhluoğlu tarafından Akademi bünyesinde verilen '"Çağdaş Dünya Sineması" dersinde bu hafta, Kanadalı yönetmen Maxime Giroux'un 2014 Toronto Film Festivali’nde En İyi Uzun Metrajlı Film Ödülü aldığı "Felix et Meira" adlı dramatik filmi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Sosyolojik değer

Aynı mahallede tamamen farklı hayatlar süren Felix ve Meira'nın yolları kesiştikten sonra yaşananları konu alan film mizansen ve sinematografik açıdan ele alınarak, karakterlerin ve içerisinde bulundukları toplumun sosyolojik değerleriyle birlikte incelendi.

Bugünün ilmi

Ali Vasfi Kurt tarafından verilen "Tasavvuf Okumaları" dersinde ise “Bir ilmin geçmişin ilmi değil, bugünün ve şimdinin ilmi olmasıdır” anlayışıyla hareket edilerek, Tasavvuf tarihinin muhalled eserlerinden seçilen metinler çağdaş bir dille okunarak yorumlandı.

Keşfetme

Yetişkinler için gerçekleştirdiği akademik, sosyal ve kültürel derslerin yanı sıra küçükler için de "Çocuk Akademisi" adı altında çalışmalarına devam eden Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, ilk ve ortaokul öğrencileri için eğlenceli bilimsel deneyler ve ödüllü yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. 

Çocuk Akademisi

On iki haftalık güz döneminde altıncı haftayı geride bırakan Serdivan Çocuk Akademisi, Geleneksel Sanatlar, İngilizce, Musikî gibi derslerle öğrencilerin bilgi birikimlerini zenginleştirirken kişisel becerilerini keşfetmelerine de yardımcı oluyor.

21 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 920 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU