Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Alemdar şimdi de Bitlis’te


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyeler arası işbirliği ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında Diyarbakır’dan sonra Bitlis’in Ahlat İlçesi’ni ziyaret etti

Bölgenin sorunları

Ahlat Kaymakamı, aynı zamanda kayyum olan Ovakışla Belde Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Bülent Tekbıyıkoğlu ile bir araya gelen Başkan Alemdar, çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak bölgenin sorunları ve ihtiyaçları noktasında değerlendirmeler yaptı.

Kubbeler şehri

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat’ın yetiştirdiği ilim, din, kültür ve sanat adamları ile Belh ve Buhara’dan sonra İslamiyet’in Kubbeleri ünvanına sahip üçüncü tarihi şehir olduğunu belirterek, ilçenin İslam ve Türk Dünyası açısından önemine değindi.

Eşsiz kültür

Başkan Alemdar, ecdadın miras olarak bıraktığı dirlik ve düzeni devam ettirerek gelecek nesillere aktarma gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, Ahlat’ın geçmişten gelen eşsiz kültür ve medeniyet izlerini hala bağrında taşıdığını belirtti. Ziyaretin ardından Başkan Alemdar ve Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu vatandaşlarla bir araya geldi.

Yanınızdayız

Bölge halkının sorunlarını ve taleplerini tek tek dinleyen Başkan Alemdar, karalılıkla yürütülen çalışmalarda bölge halkının desteği ve sabrıyla her şeyin üstesinden geleceklerini belirterek, “Ddevlet ve millet olarak her zaman yanınızdayız” mesajı verdi. Başkan Alemdar, Bülent Tekbıyıkoğlu’na görevinde başarılar diledi. Tekbıyıkoğlu da Başkan Alemdar’ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

25 Kasım 2016 , Cuma Bu haber toplam 713 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU