Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

İşte örnek öğretmen


Türkiye'nin dört bir tarafında "öğretmenlik aşk işidir" inancıyla fedakarca çalıştığı mesleğinde 28 yılı geride bırakan Osman Açıkgöz, sınıfında uyguladığı 29 farklı projesiyle minik öğrencilerini küçük yaştan itibaren hayata hazırlamaya çalışıyor

Çok yönlü

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde Camili Mahallesi'ndeki Selçukbey İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Osman Açıkgöz (48), "Kitap Oku Dünya Sana Gelsin", "Üniversite Eğitim Fonu", "Toprak Koruyucu Solucan Timleri Yetiştiriyoruz", "Rahatsız Etmeyiniz Sessizliğin Sesini Dinliyoruz", Sınıfça Bir Olduk, Yardıma Koştuk" ve "Temizlik Saygı İşidir, Bunu Başaran Çalışkan Kişidir" gibi öğrencilerin çok yönlü gelişimini hedefleyen projeler yürütüyor.

 

Aşk işi

Açıkgöz, eğitimin özünün okumak olduğunu vurgulayarak, "Öğrencilerimizin okuduğu kelimeleri bilinç altına yerleştirmesi sonucunda ortaya çıkan sonuç, takdire şayandır. O nedenle 'Kitap Oku Dünya Sana Gelsin' projesini hayata geçirdik." diye konuştu.  Açıkgöz, ilk grubundaki öğrencilerinin 2 bin 103 kitap okuma ortalamasıyla mezun olduklarına işaret etti.

Açıkgöz, bunların dışında birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, öğretmenliğin işten ziyade aşk işi olduğunu, iş olarak görülmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

25 Kasım 2016 , Cuma Bu haber toplam 1209 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU