Günün Tarihi:21 Ocak 2020

Pamukova’dan haklı istek


Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Sn. Mustafa İsen'in, 2.Üniversite açıklamasından sonra Belediye Başkanı Cevat Keser’den bölgenin sebze ve meyve deposu konumundaki Pamukova’ya, "Tarım Bilimleri ve Gıda Teknolojileri Fakültesi" istiyoruz açıklaması geldi.

Ürün çeşitliliği

Belediye Başkanı Keser, “İlçemizde 2 yıllık yüksek okul var. Biz buraya gelen öğrencileri kardeşimiz gibi görüyor ve her türlü sıkıntılarında yanlarında olmaya çalışıyoruz.  Ama bu okul bölümleri itibarı ile ilçemizi yansıtmıyor. Biz ilçemizin tarım potansiyeline, sebze ve meyve çeşitliliğine uygun gelecek şekilde Tarım Bilimleri ve Gıda Teknolojileri Fakültesi istiyoruz. Bu sayede burada öğrenim görecek olan kardeşlerimiz direkt olarak uygulama sahasına da sahip olacaklardır. Çünkü Pamukova ekilebilir alan kapasitesi ve ürün çeşitliği açısından adeta açık bir laboratuar konumundadır” dedi.

 

Bedelsiz vermeye

Başkan Keser, “Yine ilçemiz ulaşım noktasında D-650 karayolu içerisinden geçen, yakın zaman da hızlı tren istasyonu kurulacak olan, büyük metropollere (İstanbul-Bursa-Ankara) yakın mesafede olan bir ilçedir. Yine ilçemizde gıda alanında yaklaşık 3000 kişiyi istihdam eden büyük bir fabrika vardır. Yani Pamukova özellikleri ve konumu itibari ile Tarım Bilimleri ve Gıda Teknolojileri Fakültesini hak eden ve en uygun ilçe pozisyonundadır. Biz yapılacak 4 yıllık bir Fakülte için gerekli olan yer tahsisi noktasında 45 dönüm bir alanı bedelsiz olarak vermeye hazırız” dedi.

 

Teşekkür etti

Başkan Keser, “İlçemizde fikir ve düşünceleri dışlayan bir düşünce yok. Artık entelektüel bir Pamukova var. Ben şimdiden ilimize ikinci üniversite kurulması için emek sarf eden AK Parti Sakarya Milletvekillerimize ve bu konuda katkı sunan herkese canı gönülden teşekkür ediyor, İlçemize 4 yıllık Tarım Bilimleri ve Gıda Teknolojileri fakültesi kurulması için yardım ve desteklerini bekliyorum” dedi.

26 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 778 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU