Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Ata’nın huzuruna çıktılar


Ekim ayında yapılan 52nci olağan genel kurulun ardından göreve gelen Sakarya Barosu yeni yönetimi çelenk sunarak Anıtkabir'de bir anma töreni düzenledi ve ardından Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret etti.

Utanıyoruz’

Baro Başkanı Zafer Kazan, Başkan Yrd. Avukat Ahmet Ziya Akar, Genel Sekreter Avukat Fatih Birkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Yeliz Aydın, Avukat Özlem Yılmaz, Avukat Talha Toçoğlu, Avukat Tolga Kırtay ve TBB Delegeleri Avukat Reyhan Şahin, Avukat Nihat Nalbantoğlu ilk olarak Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı. Anıtkabir’de Sakarya Barosu çelengi ile Ata'nın huzuruna çıkan heyet, saygı duruşunda bulundu. Anı defterinde ‘Sevgine ve güvenine layık olamadık Atam’ şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade eden Başkan Kazan, “Bugün millet türlü belalarla karşı karşıya gelmişse yeniden, kurmak ve yaşatmak için ömrünü adadığın Demokrasi Hukuk ve Cumhuriyet bir gecede uçurumun kenarına gelebildiyse eğer bundan dolayı çok utanıyoruz!” dedi.

‘Vazgeçmeyeceğiz’

Bu utancın hepimize ait olduğunu belirten Başkan Kazan, yaşadığımız bu sürecin nedenini ise, “Çünkü seni anlayan çok az insan çıktı aramızdan. Ve onların da birçoğu yanlış anladı seni!” şeklinde ile kaleme aldı. Demokrasiden, hukuktan ve laik Türkiye Cumhuriyeti savunmaktan asla vazgeçmeyeceklerini belirten Başkan Kazan, “Aziz hatıran karşısında saygıyla eğiliyor ve seni özlemle anıyoruz” cümleleri ile anı defterini imzaladı. Sakarya Barosu Yönetimi, Anıtkabir'de gerçekleştirilen törenin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Avukat Metin Feyzioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Themis Heykeli

Yaşanan hukuki sıkıntılara ve mesleki problemlerin karşılıklı müzakere edildiği ziyarette Başkan Feyzioğlu, “Ülke olarak sıkıntılı ve zor bir süreçten geçiyoruz. Savunma hakkının uygulayıcısı biz avukatlara ve Barolara büyük sorumluluk düşüyor. Bu hususta Sakarya Baromuz ile omuz omuza ve birlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek yeni göreve gelen Baro Yönetimi’ne başarılar diledi. Günün anısına Başkan Kazan tarafından, Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu’na adaletin sembolü Themis Heykeli hediye edildi.

26 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 941 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU