Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Metruk okul binası yakıldı


Sapanca Belediyesi ve Uzunkum Muhtarlığı girişimleriyle, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’in restorasyonuna katkıda bulunduğu Uzunkum Rahime Sultan Camii önündeki metruk okul binası yıkıldı.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Rahime Sultan Camii’nin sahip olduğu meydanın tekrar açığa çıkmasıyla yapılan restorasyonun ne kadar önem kazandığını belirtti. Cami önündeki metruk binanın işlevini kaybetmesi ve amaç dışı kullanımlara yol açması nedeniyle mahalle sakinlerinin şikayet ettiği bir bina olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yılmazer, binanın yıkılarak restore edilen camiyle birlikte mahalleye yeni bir meydan kazandırılmış olduğunu ifade etti.

26 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 854 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU