Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Mücadeleye devam’


CHP Kadın Kolları üyeleri, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla düzenledikleri basın toplantısında şiddete karşı mücadelelerinin süreceğini ifade ettiler.

Şiddet

CHP’li kadınlar, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle basın toplantısı düzenlediler. İl binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamayı okuyan CHP Kadın Kolları Adapazarı İlçe Başkanı Gülseren Polat, “Bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür. Yani bugün kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadına, hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağdışı ve gerici anlayıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini dünyanın gündemine tekrar tekrar taşıma günüdür” dedi.

Özgür yarınlar

Polat, “Biz CHP'li kadınlar olarak kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha yinelerken, eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için, emeğimizden, bedenimizden, kimliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı, eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor, kadına yönelik şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede, sevgiyi, saygıyı, güveni ve umudu örgütleyerek ‘Umut Var Biz Varız’ diyoruz” dedi. 

26 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 838 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU