Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Kaderlerine mi bırakıldı?’


CHP Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz, şehrin çeşitli noktalarında trafik ışıklarında duran araçlardan para isteyen çocuklarla ilgili açıklamada bulundu.

Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Örgütü olarak her daim sokaklarda halkımızla birlikteyiz. Bu süreçte vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor ve elimizden geldiğince çözüm bulmaya çalışıyoruz. Geleceğimiz ve şehrimiz adına son zamanlarda gördüğümüz büyük bir problemi sizlerle paylaşmak isterim. Başta Adapazarı İstasyon, Yenicami, 1nci Geçit olmak üzere şehir merkezinde bulunan trafik ışıklarında yaşları 5 ile 18 arasında değişen birçok çocuk ışıklarda duran arabalardan para istemektedir. Bu durum karşısında aklımızda 3 soru oluşmaktadır; 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününü geride bıraktığımız şu günlerde bu çocukların ıslahına ve eğitimine ilişkin, mevcut iktidarın ve teşkilatlarının bir çalışması var mıdır, yoksa bu çocuklar kaderlerine mi bırakılmıştır? İnsanların hatta geleceğimiz olan çocukların bu şekilde dilenmesi sosyal devlet anlayışı ile bağdaşmakta mıdır? Bu çocukların kendi geleceklerinin yok sayılmasının yanında ileride topluma verecekleri zarar düşünülmekte midir? Tüm bu sorularımızı kamuoyunun taktirine ve vicdanına sunarım” dedi.

26 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 792 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU